Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

[moment]: 97 metrus virs jūras līmeņa

Publicēts 2009-11-09 11:45:06

Samazināt palielināt tekstu

03.11.2009

Vārdos neaprakstāmas emocijas, neparasta elegance, izsmalcināts šiks, modes, mākslas un mūzikas savdabīgā mijiedarbība, krāsu un gaismu kontrasts - tas ir [moment].

Šā gada 30. oktobrī notika jau piektais [moment], ko organizēja „Thrown*” radošie cilvēki un kas šoreiz pārsteidza ar ļoti neierastu un reizē vēsturisku vietu – Zaķusalas televīzijas torni, kas ir Eiropas Savienības augstākais televīzijas tornis.

Ierodoties pasākuma vietā, uzreiz bija redzams, ka šoreiz [moment] pārsteigs ne vien ar vietu, bet arī ar visai savdabīgu modes, mākslas un mūzikas performanci.

Nozīmīgajā vietā pasākuma viesi tika sagaidīti un vesti cauri mutuļojošam dūmu tunelim, kura efektu paspilgtināja gaismu specefekti un mūzikas skaņas, kas radīja sajūtu kā pasakā – tuneļa galā sagaidīs cita pasaule, kas tālu neatpalika no patiesības. Televīzijas torņa pirmajā stāvā laipni viesus sagaidīja meitenes un „welcome” dzērieni, bet grupa „Septītais Stāvs” rūpējās par muzikālu baudījumu.

Lielāko pārsteigumu pasākuma organizatori bija sarūpējuši televīzijas torņa skatu laukumā, - uzstājās mūziķu apvienība „Van Rivers & The Subliminal Kid” un mūziķu grupa no Berlīnes „LAN”, kas atraisīja ikvienu pasākuma apmeklētāju, aicinot ļauties deju ritmiem, ko viesi nekavējās izmantot. Savukārt par estētisko noformējumu bija parūpējusies latviešu māksliniece Madara Krieviņa ar origami dzērvītēm.

368 metrus augstā torņa skatu laukumā (97 m virs jūras līmeņa) ikviens varēja baudīt neviltotu atpūtas mirkli, aplūkojot talantīgā latviešu modes dizaineru dueta Mareunrol’s jaunāko džinsu kolekciju, Ketas Gūtmanes neparasto tērpu ekspozīciju no īsfilmas „Lust, Lust”, ļauties nīderlandiešu konceptuālā mākslinieka Aldo Kroese, mākslinieces, dizaineres no Ņujorkas Kristīna Kral un Dexter mākslai, kā arī noskatīties Diānas Pernē īpaši [moment] sagatavoto 30 minūšu garo modes īsfilmu programmu, - jāatzīst, ka, dzirdot skatītāju smieklus un sajūsmas saucienus, varēja secināt, ka šīs īsfilmas īpaši patika pasākuma apmeklētājiem.

Turklāt pirmo reizi Baltijas valstīs radošā izpausme modē, mākslā un mūzikā tika prezentēta kā multikulturāls dzīvesveids, – ikviens pasākuma norisi varēja vērot ar interneta palīdzību www.moment.com.lv un www.tvnet.lv mājas lapā. 31. oktobrī un 1. novembrī ikviens interesents tika aicināts apmeklēt [moment] izstādi televīzijas tornī Zaķusalā.
   
Šī gada [moment] scenogrāfs ir Fionn Dobbin, kas plašākai sabiedrībai pazīstams kā multimākslinieks, kurš dzimis Vācijā, bet pašlaik savu profesionālo darbību saista ar Latviju.

[moment] organizē biznesa attīstības, konsultāciju un pasākumu menedžmenta kompānija „Thrown*”, kas ar savu radošo potenciālu un tās cilvēku resursiem radījusi ne vienu vien unikālu ideju, projektu un spējusi pievērst sabiedrības uzmanību modei, mākslai, mūzikai un citām radošām jomām, šoreiz tas ir [moment], kas ieinteresē, apbur un aizrauj, tas ļauj baudīt un notvert netveramo.

Tas ir īpašs laika brīdis, kurā „runā” darbi un emocijas, tā ir jauna jūtu pasaule un vienreizējs netveramības moments, tas ir entuziasma pilns darbs, aiz kura stāv cilvēki, kam nav vienalga, - kas seko pasaules tendencēm un cenšas tās ar pašu spēkiem un citu palīdzīgajām rokām realizēt Latvijā. Vairāk informācijas: www.thrown.com.lv.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv