Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Veselība un skaistumkopšana

140 klases turpina dalību projektā "Nesmēķējošā klase"

Publicēts 2008-02-29 09:44:11

Samazināt palielināt tekstu

27.02.2008

No 269 klasēm, kas 2007. gada decembrī pieteica savu dalību Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) rīkotajam projektam "Nesmēķējošā klase 2008", turpina piedalīties 140 klases jeb 52% no sākotnējā klašu skaita.
Pēc pirmā projekta mēneša no dalības tajā izstājās 94 klases (35%), bet pēc otrā projekta mēneša izstājušās vēl 35 klases, kopā - 48 % no sākotnējā klašu skaita.

Pēc saņemtajām skolēnu atskaitēm par spēju atturēties no smēķēšanas otrajā projekta mēnesī, SVA veselības veicināšanas speciālisti secināja, ka 8 klasēs (3%) atklājies kāds smēķēšanas gadījums, savukārt 27 klases (10%) nav atsūtījušas atskaites. Tādējādi šīs klases ir zaudējušas iespēju piedalīties projektā un cīnīties par galveno balvu – iespēju klases kolektīvam pavadīt kopīgu aktīvās atpūtas nedēļas nogali.

Ar atzinību vērtējami to klašu skolēni, kuru ikmēneša atskaitēs sniegtas ziņas ne vien par savu spēju atteikties no smēķēšanas, bet arī par entuziasmu - atsevišķi klašu skolēni savā skolā rīko konkursus un par smēķēšanas tematiku informē arī citu klašu audzēkņus. Tāpat skolēni piedalījušies tematiski audzinošās stundās, veidojuši informatīvus stendus par smēķēšanas jautājumiem, sūtījuši uz SVA savas klases kopbildes un komentārus par savām aktivitātēm projekta gaitā, turklāt kādas klases skolēni veikuši pat praktisku eksperimentu, izmantojot sadzīves priekšmetus dūmu koncentrācijas noteikšanai. Tādas skolēnu aktivitātes ne vien stiprina klases kolektīvu, bet arī mudina klasesbiedrus neatteikties no izvirzītā mērķa un vēsta, ka jaunieši arī ārpus projekta noteikumiem aktīvi līdzdarbojas un pierāda savu zinātkāri, radošo pieeju un atbildības sajūtu pret sevi un līdzcilvēkiem.

Dalību projektā turpina 7. un 8. klašu kolektīvi šādos Latvijas rajonos: 8 klases Alūksnes pilsētā un rajonā, 4 klases Aizkraukles pilsētā un rajonā, 8 klases Balvu pilsētā un rajonā, 2 klases Bauskas pilsētā un rajonā, 9 klases Cēsu pilsētā un rajonā, 14 klases Daugavpils pilsētā un rajonā, 2 klases Dobeles rajonā, 7 klases Gulbenes pilsētā un rajonā, 6 klases Jēkabpils pilsētā un rajonā, 3 klases Jelgavas pilsētā un rajonā, 1 klase Jūrmalā, 8 klases Krāslavas rajonā, 2 klases Kuldīgā, 4 klases Liepājas pilsētā un rajonā, 3 klases Ludzas rajonā, 8 klases Madonas pilsētā un rajonā, 3 klases Ogres pilsētā un rajonā, 10 klases Preiļu pilsētā un rajonā, 9 klases Rēzeknes pilsētā un rajonā, 17 klases Rīgas pilsētā un rajonā, 3 klases Saldus pilsētā un rajonā, 3 klases Tukuma pilsētā un rajonā, 2 klases Talsu pilsētā un rajonā, 1 klase Valkas rajonā un 3 klases Valmieras pilsētā un rajonā.

SVA atgādina, ka atskaites par februāra mēnesi skolēniem jāsūta līdz 18. martam.

www.sva.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Sabiedrības veselības aģentūra;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv