Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Apdrošināšana

21. gadsimta piegādes kanālu pētījums: visvairāk uzņēmēji baidās no piegādātāju finanšu nestabilitātes

Publicēts 2009-08-17 11:37:57

Samazināt palielināt tekstu

Rīga, 17.08.2009. Piegādātāju finanšu nestabilitāte ir vislielākais risks globālo piegādes kanālu jomā – tā uzskata 75% kompāniju, kuras tika apjautātas 21. gadsimta piegādes kanālu pētījuma (21st Century Supply Chains Survey) ietvaros. Šī analītiskā pētījuma autori* - Aon korporācija, kas ir lielākais pasaules apdrošināšanas brokeris un risku vadības konsultants, un stratēģiskais biznesa partneris State of Flux. Respondentu vidū bija 100 uzņēmumi, kuri pārstāv dažādas nozares un tirgus (akcents tika likts uz firmām, kuras strādā Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā). Kompānijām par jaunām galvassāpēm kļūst pandēmijas (šis risks uztrauc 19% no aptaujātajiem).

Šajā pieciniekā, ja neskaita finanšu jautājumu, kurš izraisījis vislielākās bažas, ietilpa šādi riski: fiziskie bojājumi piegādātāja ražotnē/ objektā (atzina 43% aptaujāto); piegādātāja darba kvalitātes defekti, kuri var novest pie produkcijas atsaukšanas (42%); fiziski ārkārtas apstākļi (negadījumi, avārijas) savā objektā/ iekārtās (37%); ārpakalpojumu partnera sniegtā servisa izjukšana (33%).

Pētījumā tiek atzīmēts, ka uzņēmuma izpratne par riskiem nav obligāti saistāma ar negatīvu personīgo pieredzi. Piemēram, ar zaudējumiem, kurus radījušas piegādātāju finanšu problēmas, ir saskārušies tikai 7% respondentu. Visbiežāk aptaujātās kompānijas ir cietušas zaudējumus negadījumu/ avāriju rezultātā, kas ir notikušas to uzņēmumos (14%) un piegādātāju ražotnēs (12%).

21. gs. piegādes kanālu pētījuma autori savos rezumē ir atzīmējuši arī sekojošas tendences:
• Ir izmainījušies galvenie dzinējspēki, kuri ir likuši kompānijām nopietni attiekties pret piegādes risku vadīšanu. Atslēgas faktors šobrīd ir kredīta krīze (credit crunch). Pēc respondentu domām, mazāk aktuāli kļuvuši tādi faktori kā kompānijas vadīšana (corporate governance), labākā prakse (best practice), darbības/ procesu pilnveidošana (performance improvement). Līdz ar to risku vadība kļūst par steidzamu un vitāli nepieciešamu lietu, no kuras ir atkarīga biznesa saglabāšana.
• 85% aptaujāto šobrīd piegādātājos un piesaistītajās trešajās personās saskata vairāk riska, nekā pirms gada. Turklāt vēl par satraucošu tiek atzīts šāds fakts: tikai 15% respondentu ir paziņojuši, ka tiem ir pilnīga izpratne par visām šaurajām vietām savu piegādātāju darbībā.

Apdrošināšanas brokeru un risku vadības konsultantu uzņēmuma Aon Latvia vadītāja Ņina Kukuškina atzīmēja: „Šodien ar pārliecību var runāt par to, ka piegādes kanālu izjukšana ir reāls drauds ļoti daudzām kompānijām. To apliecina arī veiktais pētījums – par 15% ir pieaudzis to uzņēmumu skaits (līdz 42% no visiem aptaujātajiem), kuri risku vadību ir noteikuši par prioritāro uzdevumu 2009. gadam. Atbildība un šo jautājumu risinājumu kontrole pāriet topmenedžeru līmenī – direktoru padomei un valdes priekšsēdētājam. Kompānijas investē līdzekļus, lai vēl vairāk varētu uzzināt par iespējamiem riskiem un būtu tiem sagatavoti. Uzņēmējiem ir nepieciešams sākt meklēt pirmos trauksmes signālus sadarbībā ar kreditoriem un debitoriem, lai efektīvāk un savlaicīgāk varētu reaģēt uz iespējamajām kļūmēm piegāžu kanālos.”

*Pirmais šāds pētījums tika veikts 2008. gadā.

Par kompāniju Aon
Aon Latvia ietilpst Aon Corporation (NYSE:AOC), kas ir pasaules līderis risku vadības, apdrošināšanas un pārapdrošināšanas brokeru pakalpojumu un konsultāciju par personāla vadību sniegšanas sfērā. Vairāk kā 37 tūkstoši Aon profesionāļu visā pasaulē nodrošina saviem klientiem inovatīvu un efektīvu pieeju risku vadībā un lēmumos, kuri vērsti uz produktīvu personāla darbu. Kompānijas plašie resursi, nozares zināšanas un tehniskā pieredze vietējos tirgos ir pieejamas, pateicoties 500 birojiem vairāk nekā 120 pasaules valstīs. Aon tika nosaukta par pasaulē labāko brokeri 2008. un 2009. gada apdrošināšanas pētījumos, kuru veica žurnāls Euromoney. Tāpat 2008. gadā Aon ieņēma pirmo vietu pasaulē lielāko apdrošināšanas brokeru reitingā, kuru sastāda žurnāls Business Insurance un kurš balstās uz brokeru ieņēmumu summām no pārapdrošināšanas operācijām un apdrošināšanas veidiem, kas paredzēti juridiskām personām un privātpersonām. Pēc konsultāciju kompānijas A.M. Best datiem, 2007. un 2008. gadā pēc brokeru ieņēmumu summas Aon ierindojās pirmajā vietā starp pasaules apdrošināšanas brokeriem. Savukārt Business Insurance 2007. un 2008. gadā veiktajā aptaujā lasītāji to nosaukuši par labāko apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieku, labāko konsultāciju firmu darbinieku motivācijas jautājumos. Sīkāka informācija par Aon: www.aon.com

Par Aon Baltijā
Aon ir vadošais apdrošināšanas brokeris Baltijas valstīs.  Uzņēmums darbojas Lietuvas (kopš 2000. gada), Igaunijas (kopš 1999. gada), Latvijas (kopš 2001. gada) tirgos un apkalpojis vairāk nekā 1 500 korporatīvos klientus. Ar Aon Baltijas biroju dalību parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms 2008. gadā pārsniedza 55 milj. EUR.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Aon Latvia;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv