Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Auto un transports

22. septembrī notiks Pasaules diena bez auto Mežaparkā

Publicēts 2007-09-18 08:32:50

Samazināt palielināt tekstu

Atzīmējot Pasaules dienu bez auto, 2007. gada 22. septembrī no 12.00 līdz 16.00 Mežaparka Attīstības biedrība (MAB) sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu rīko Rudens svētkus Mežaparkā, Stokholmas ielā posmā no Kokneses prospekta līdz Stendera ielai, kur tiks slēgta satiksme automašīnām. Šajā ielas posmā notiks atrakcijas un izklaides pasākumi Mežaparka iedzīvotājiem un viesiem, īpašu uzmanību veltot bērniem un popularizējot pārvietošanās iespējas bez auto!

Nokļūšana: ar 11. vai 8. tramvaju līdz pieturai Visbijas prospekts (viena pietura pirms Zooloģiskā dārza), pāriet pāri sliedēm un aiz minirestorāna "Gustavs Ādolfs" sākas slēgtais Stokholmas ielas posms.

MAB, pateicoties Rīgas domes Satiksmes departamenta atsaucībai, atzīmēs arī ceļa zīmju "Dzīvojamais rajons" uzstādīšanu uz Mežaparka ielām, jo kopš 2007. gada septembra Mežaparka ielās ir spēkā ceļa zīme "Dzīvojamais rajons". Galvenais ieguvums rajonam – automašīnu maksimālais braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt 20 km/h, un, kā rāda pētījumi, šāds ātruma samazinājums par 93% samazina iespēju autoavārijā gūt nāvīgus ievainojumus, par 56% samazina iespēju iegūt nopietnas traumas, par 3% samazina auto izraisīto troksni, kā arī samazina gaisa piesārņojumu ar slāpekļa oksīdu un oglekļa dioksīdu. Turklāt bērni un citi gājēji varēs daudz drošāk doties uz skolu vai tramvaju kājām, it īpaši uz ielām bez ietvēm, jo dzīvojamā rajonā priekšroka ir gājējiem un velotransportam!

Eiropā laika posmā no 2007. gada 16. septembra līdz 22. septembrim notiek Eiropas mobilitātes nedēļa, kuras ietvaros vairāk nekā 1 300 pilsētas 32 Eiropas valstīs ir pievienojušās akcijai, kuras galvenais akcents ir ekoloģiskā doma satiksmē. 2007. gada moto ir "Cilvēki ielās!" un 22. septembris katru gadu ir noteikts par brīvu dienu no auto. Šajā dienā autovadītāji brīvprātīgi atsakās no auto, izmanto sabiedrisko transportu un notiek pasākumi, kas aicina ikdienā izmantot autotransporta alternatīvas.

22. septembris ir arī Pasaules diena bez auto, ko katru gadu pasaules pilsētās atzīmē ar pilsētas svētkiem - brīvus no trokšņa, stresa un piesārņojuma, ko rada autotransports. Atzīmēsim šo dienu, slēdzot satiksmi vismaz vienā Rīgas ielā ar devīzi "Cilvēki ielās!".

Rudens svētku sadarbības partneri un godalgu sponsori (alfabēta kārtībā): Arhitektu birojs "Arteks", Barkeru ģimene, G.Lācis, Latvijas Gumijlēcēju klubs, minirestorāns "Gustavs Ādolfs", Nacionālais Zooloģiskais dārzs, NIKE, Parex banka, Rīgas dome un Satiksmes departaments, Rīgas Samariešu apvienība, Šveices vēstniece Latvijā Anne Bauty kundze, Vācijas vēstnieks Latvijā Eberhards Šupiusa kungs.

22. septembrī, pulksten 11.00, informējot par Pasaules dienu bez auto un par Mežaparka ielās uzstādīto zīmi "Dzīvojamais rajons", MAB rīko preses konferenci Šveices vēstnieces Latvijā Annes Bauty kundzes rezidencē Mežaparkā, Hamburgas ielā 23. Preses konferencē piedalīsies:
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvis,
MAB valdes priekšsēdētāja Kristīne Āboliņa, kura informēs arī par MAB 10 gados sasniegto un šobrīd aktuālo Mežaparkā,
Parex bankas pārstāvis, kurš informēs par sadarbības uzsākšanu ar MAB, par velonovietņu uzstādīšanu Mežaparka publiskajā telpā un informatīvā materiāla izdošanu "Mežaparka akcenti" reizi mēnesī, viena gada garumā,
Mežaparka sākumskolas ekokomandas vadītāja Egita Ķirsone, kura informēs par starptautiskā Zaļā karoga piešķiršanu Mežaparka sākumskolai.
Ierodoties uz preses konferenci, saistībā ar norises vietu, iespējams, būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Mežaparka Attīstības biedrība (MAB) apvieno Mežaparka iedzīvotājus un uzņēmējus, lai saglabātu Mežaparka pilsētbūvniecības arhitektūras pieminekļa unikalitāti, tā ekonomisko un kultūrvēsturisko vērtību. MAB darbības pamatā ir brīvprātīgo biedru princips. Tajā var iestāties ikviens, kam rūp Mežaparka attīstība un tā vērtību saglabāšana.

Interesentiem ir iespējams saņemt iepriekšējā gadā uzņemtās "Rudens svētki Mežaparkā" fotogrāfijas, kontaktēties [email protected].

Pasaules dienas bez auto un Rudens svētku programma:
12:00-12.10 Veloparādes svinīga atklāšana Stokholmas ielas sākumā pie "Gustava Ādolfa",
12:10-13:30 Velosipēdu parāde pa Stokholmas ielu (dalībnieku vecums nav ierobežots),
12.10-16.00 Labdarības akcija "Ziedo savu rotaļlietu",
12.00-16.00 Vides objekti un gleznas Stokholmas ielā,
12:00-16:00 Brīvās spēles, kaimiņu būšana, pastaigas, atpūta, tikšanās,
12.20-16.00 Piepūšamā lēkāšanas atrakcija bērniem,
12.30-16.00 Orientēšanās pasākums "Pazīsti Mežaparku" (atsevišķas distances kājāmgājējiem, velosipēdistiem, bērniem un pieaugušajiem),
12.30-16.00 Sporta inventāra maiņas punkts (nodod sev nevajadzīgo, paņem vajadzīgo),
13.00-14.30 Bērnu un jauniešu dziesmu konkurss un karaoke,
14.00-16.00 Māksla UZ Glika ielas, zīmēšana ar krītiņiem,
14.00-16.00 Bērnu vizināšana ar pajūgu un poniju.

Interneta resursi: www.mezaparks.eu, http://www.worldcarfree.net/wcfd/faq.php, www.22september.org

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv