Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Auto un transports

63% Latvijas iedzīvotāju ir sagatavojuši auto ziemas sezonai

Publicēts 2007-11-14 11:48:31

Samazināt palielināt tekstu

Lielākā daļa Latvijas autoīpašnieku (63%) ir sagatavojuši savu auto ziemas sezonai, un aprīkojuši to ar ziemas riepām, liecina apdrošināšanas sabiedrības "If Latvia" veiktais pētījums.

16% respondentu ziemas riepas ir iegādājušies jau pirms sniegā uzkrišanas, bet 47% norādījuši, ka izmantos jau pagājušajā gadā iegādātās ziemas riepas. Tikai 12% aptaujāto joprojām nav sagatavojušies ziemas sezonai un plāno par ziemas riepām parūpēties pēc pirmā sniega, bet ceturtdaļa respondentu - 24% norādījuši, ka ziemas riepas joprojām neesot iegādājušies un negrasoties to darīt vispār.

Attiecībā uz ieradumiem par auto ziemas riepu iegādi un lietošanu "If Latvia" veiktais pētījums liecina, ka gandrīz puses aptaujāto (48%) ziemas riepas iegādājas jau pirms pirmā sniegā, 6% sagaidot pirmo sniegu un tad domājot par auto aprīkošanu ar ziemas riepām, 23% respondentu parasti lieto vissezonas riepas, bet 22% ziemā pārvietojoties bez ziemas riepām.

"Novembrī, salīdzinot ar vasaras mēnešiem, vidēji par 15% pieaug apdrošināšanas sabiedrībā pieteikto negadījumu skaits. Mūsu pieredze liecina, ka ziemā, neievērojot piesardzību, pat ar jaunām ziemas riepām aprīkotu automobiļu vadītāji mēdz izjust sānslīdi un ciest negadījumā. Tādēļ aicinām autovadītājus savlaicīgi parūpēties par laika apstākļiem atbilstošām riepām, kā arī auto vadīt piesardzīgāk. Svarīgi ir ne tikai pārliecināties, ka riepu protektori nav nodiluši, bet arī atcerēties, ka riepu gumijas sastāvs ar gadiem mainās un zaudē savas īpašības. Tās ir dažas vienkāršas lietas, kas var pasargāt jūs un jūsu auto slidenajās ielās," sacīja "If Latvia" KASKO produkta vadītājs Kaspars Duburs.

Ziemas riepu nelietotāji visbiežāk ir tieši vīrieši, jo pētījums atklāj, ka divreiz vairāk vīriešu (31%) nekā sieviešu (17%) vispār neiegādājas ziemas riepas. Līdzīga situācija ir arī ar ziemas riepu iegādāšanos pēc pirmā sniega – gandrīz trīs reizes lielāka daļa vīriešu (11%), nekā sieviešu (4%) sagaida pirmo sniegu un tikai tad aprīko savu auto ar ziemas riepām.

Pētījumā iegūtie dati liecina, ka Latvijā visatbildīgākā sabiedrības daļa ir vecuma grupā no 30-39 gadiem, tieši šajā vecuma grupā 67% respondentu norādījuši, ka riepas iegādājas laicīgi, nesagaidot pirmā sniega parādīšanos. Pētījums norāda arī uz ziemas riepu lietošanas ieradumu saistību ar iedzīvotāju ienākumiem. No ziemas riepu nelietotājiem lielākā daļa - 29% ir iedzīvotāji ar vidējiem (80-250 Ls) ienākumiem, 17% - ar zemiem ienākumiem (līdz 80 Ls), turpretī visbiežāk, 72% gadījumu, ziemas riepas pirms pirmā sniega iegādājas iedzīvotāji ar augstiem ienākumiem (virs 500 Ls).

Visapzinīgākie izrādās lauku iedzīvotāji - no respondentiem, kas ir gatavi ziemas sezonai pirms pirmā sniega uzsnigšanas, 61% ir lauku iedzīvotāji, 51% citu pilsētu iedzīvotāji, bet tikai 37% rīdzinieku. Kā norāda pētījums, tieši rīdzinieki ir arī tie, kas visbiežāk ziemas riepas neiegādājas vispār.

Par If Latvia:

If ir lielākais riska apdrošinātājs Ziemeļeiropas valstīs, kas kopumā apkalpo aptuveni 3,8 miljonus klientu. Latvijā If darbojas kopš 1998. gada un piedāvā pilnu riska apdrošināšanas pakalpojumu klāstu gan privātpersonām, gan uzņēmumiem. If Latvia ir pirmais apdrošinātājs, kas Latvijā piedāvā iegādāties apdrošināšanas polises un pieteikt KASKO negadījumu internetā, If Online sistēmā. "If Latvia" AAS 2006. gadu noslēdza ar peļņu LVL 348 384 un sasniedza ievērojamu apgrozījuma pieaugumu 31,4% apmērā salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv