Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts aizsardzība un bruņotie spēki

A.Slakteris atzinīgi vērtē karavīru formas tērpa ražotni Brasas cietumā

Publicēts 2007-11-14 11:46:21

Samazināt palielināt tekstu

13.11.2007 aizsardzības ministrs Atis Slakteris kopā ar tieslietu ministru Gaidi Bērziņu apmeklēja Brasas cietumu, lai klātienē iepazītos ar jaunā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) lauka formas tērpa sastāvdaļu tapšanu.

Pēc formas tērpu šūšanas ražotnes apskates un sarunas ar ražotnes vadītājiem A. Slakteris norādīja: "Esmu gandarīts, ka lauka formas tērpa šūšana nodrošināta augstā profesionālā līmenī, dodot ieslodzītajiem iespēju lietderīgi pavadīt laiku – strādāt, pelnīt un apgūt arodu, kas pēc soda izciešanas palīdzēs viņiem pilnvērtīgi iekļauties sabiedrībā. Tas ir labs piemērs sadarbībai starp aizsardzības un tieslietu nozarēm."

A. Slakteris augsti novērtēja Tieslietu ministrijas Ieslodzījuma vietu pārvaldes un ražotnes speciālistu sadarbību ar NBS Nodrošinājuma pavēlniecību formas tērpa pilnveidošanā. Lauka formas tērps tika operatīvi uzlabots pēc tam, kad tika apkopoti starptautiskajās operācijās dienējošo NBS karavīru ieteikumi.

"Brasas cietumā izveidotā ražotne ir uzskatāma par labo piemēru sadarbībai starp valsti un privātā sektora uzņēmēju, kurā ieguvējas ir visas puses. Ieslodzītie tiek nodarbināti un par padarīto darbu saņem atalgojumu, apgūst arodu un uzkrāj darba pieredzi. Mūsu mērķis ir nākotnē panākt visu darba spējīgo un tiesīgo ieslodzīto nodarbināšanu," sacīja tieslietu Gaidis Bērziņš.

Formas tērpus Brasas cietumā šuj ieslodzītie, kurus algo uzņēmums SIA "SRC Brasa". Brasas cietumā izvietotas 355 ieslodzītās personas, no kurām ražotnē nodarbināti 100 ieslodzītie un vēl 70 ieslodzītie pašlaik apgūst šuvēja arodu. Pēc tieslietu ministra iniciatīvas pašlaik tiek sagatavota notiesāto personu nodarbinātības koncepcija, kas nosaka, ka jāpanāk visu darba spējīgo un tiesīgo ieslodzīto nodarbināšana. Brasas cietums ir slēgtā tipa cietums, kurā sodu izcieš personas, kas sodītas par smagiem un sevišķi smagiem noziegumiem.

NBS karavīru lauka formastērps izveidots, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, kā arī ASV, Ziemeļvalstu un citu valstu pieredzi šajā jomā. Jaunais tērps ir universāls un ļauj karavīriem ērti un droši pildīt savus dienesta pienākumus gan Latvijā, gan arī starptautiskajās operācijās dažādās klimatiskajās joslās. Tērpam ir izstrādāts īpašs dizains un maskēšanās raksts.

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Gaidis Bērziņš; Atis Slakteris;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv