Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Eiropas Savienība un NATO

A. Slakteris pauž atbalstu Gruzijas integrācijai NATO

Publicēts 2007-11-08 01:38:28

Samazināt palielināt tekstu

07.11.2007 Stokholmā notiekošajā Ziemeļvalstu un Baltijas valstu aizsardzības ministru sanāksmē tās dalībnieki diskutēja par starptautiskajām operācijām Afganistānā, Čadā, Kosovā un Sudānā, apsprieda būtiskus Eiropas Savienības, NATO un starptautiskās drošības jautājumus, kā arī Ziemeļvalstu un Baltijas valstu līdzšinējo un turpmāko sadarbība aizsardzības nozarē.

Savā uzstāšanās runā aizsardzības ministrs Atis Slakteris norādīja, ka nākamā gada pavasarī Bukarestē notiekošajā NATO samitā būtu nepieciešams Gruzijai dot iespēju uzsākt Rīcības plānu dalībai NATO, kas ir galvenais sagatavošanās dokuments, lai NATO kandidātvalstis varētu iestāties Aliansē. A.Slakteris, pievēršoties NATO Reaģēšanas spēku jautājumam, informēja, ka Alianses Reaģēšanas spēkiem jākalpo diviem mērķiem - tiem jābūt par NATO dalībvalstu bruņoto spēku transformācijas un modernizācijas dzinēju, kā arī izmantojamiem NATO 5.panta - kolektīvās aizsardzības - vajadzībām.

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu aizsardzības ministru tikšanās notiek no 6. līdz 7.novembrim Stokholmā, Zviedrijā. Tajā piedalās Dānijas, Igaunijas, Īslandes, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas aizsardzības ministri.

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Atis Slakteris;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv