Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Tieslietas

Administratīvi teritoriālās reformas dēļ tiks grozīti normatīvie akti

Publicēts 2008-05-21 15:46:16

Samazināt palielināt tekstu

20.05.2008

Šodien Ministru kabinets akceptēja grozījumus virknē likumu, kurus nepieciešams grozīt, lai pabeigtu vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālo reformu. Visus likumprojektus izstrādājuši Tieslietu ministrijas speciālisti.

Saskaņā ar Administratīvi teritoriālās reformas likumu pēc administratīvi teritoriālās reformas Latvijā tiks izveidotas šādas administratīvās teritorijas – apriņķi, novadi, republikas pilsētas. Taču spēkā esošajā regulējumā tiek lietots tāds administratīvi teritoriālais iedalījums, kas neatbilst Administratīvi teritoriālās reformas likumam.

Līdz ar to nepieciešams saskaņot terminoloģiju un veikt grozījumus likumos Par zemes reformas pabeigšanu lauku apvidos, Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās, Par zemes reformas pabeigšanu pilsētās, Par zemes komisijām, Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu, Par Centrālo vēlēšanu komisiju, Par pilsētu, rajonu, novadu un pagastu vēlēšanu komisijām un vēlēšanu iecirkņu komisijām un Par tiesas piesēdētāju vēlēšanām.

Grozījumus paredzēts veikt arī Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā, Vēlētāju reģistra likumā, Saeimas vēlēšanu likumā, Pilsētas domes, novada domes un pagasta padomes vēlēšanu likumā, Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā un Prokuratūras likumā.

Paredzēts, ka likumprojekti stāsies spēkā 2009. gada 1. jūlijā, jo Administratīvi teritoriālās reformas likums nosaka, ka vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālā reforma tiks realizēta līdz 2009. gada vietējo pašvaldību vēlēšanām.

Likumi vēl jāpieņem Saeimā.

www.tm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv