Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Finanses

Aicina piedalīties diskusijā par sociālo iemaksu likmes pārdali un slimības naudas sadalījumu

Publicēts 2007-06-21 16:11:33

Samazināt palielināt tekstu

Lai izvērtētu iespējas pārskatīt valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likmi un izvērtētu slimības naudas un pabalsta sadalījumu starp darba devēju un valsti, Labklājības ministrija (LM) š.g. 28.jūnijā aicina piedalīties publiskajā diskusijā valsts institūciju, arodbiedrību un darba devēju, kā arī pašvaldību, nevalstisko organizāciju un citu interešu grupu pārstāvjus.

Diskusijā plānots pārrunāt minētos jautājumus, kā arī sagatavot priekšlikumus par diskusijā izskanējušajiem jautājumiem un iesniegt tos Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā.

Publiskā diskusija notiks 28.jūnijā plkst. 14.00 LM 3.stāva Portretu zālē Rīgā, Skolas ielā 28. Visiem interesentiem jāpiesaka dalība diskusijā līdz š.g. 27.jūnijam pa tālruni 7021559.

Atgādinām, ka LM izstrādātais obligāto iemaksu likmes sadalījums atsevišķām maksātāju kategorijām 2007.gadā ir:

Darba ņēmēji, kas apdrošināti visiem sociālās apdrošināšanas veidiem: 33,09% (darba devējam - 24,09%; darba ņēmējam – 9%)
Darba ņēmēji, kuri sasnieguši pensijas vecumu: 27,59% (darba devējam - 20,09%; darba ņēmējam – 7,50%)
Darba ņēmēji, kuri ir izdienas pensijas saņēmēji vai III grupas invalīdi – valsts speciālās pensijas saņēmēji: 30,14% (darba devējam - 21,94%; darba ņēmējam – 8,20%)

Savukārt slimības naudas un pabalsta sadalījums starp valsti un darba devēju nosaka, ka par pirmajām 14 slimošanas dienām slimības naudu darba ņēmējam maksā darba devējs. Valsts slimības pabalstu piešķir un izmaksā no 15. darba nespējas dienas 80% apmērā no cilvēka vidējās iemaksu algas.

Diskusija paredzēta Ekonomikas ministrijas izstrādātā Uzņēmējdarbības vides uzlabošanas pasākumu plāna 2007.gadam ietvaros, lai izvērtētu iespēju samazināt nodokļu slogu darba devējiem, dodot iespējas palielināt algas strādājošajiem.

www.lm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Labklājības ministrija;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv