Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sabiedrība un ģimene

Aicina pieteikties līdzatkarīgo atbalsta grupai

Publicēts 2009-07-14 14:40:07

Samazināt palielināt tekstu

13.07.2009

Cēsu pašvaldības aģentūras „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra” HIV un atkarību profilakses kabinets sadarbībā ar eksistenciālo psihoterapeitu Andri Vanadziņu organizē atbalsta grupu līdzatkarīgām personām.

Grupā var piedalīties dažādu atkarīgo (atkarība no tabakas, alkohola, narkotikām, azartspēlēm, datoriem) piederīgie, jo atkarības slimības izpausmes ir līdzīgas. Ja pats atkarīgais cilvēks nav motivēts ārstēšanai, tad pēc palīdzības var griezties atkarīgā piederīgie.

Līdzatkarība ir emocionāla atkarība no otra cilvēka vai viņa uzvedības. Līdzatkarīgam cilvēkam nav robežu - viņš nejūt, kur beidzas pats un kur sākas otrs cilvēks. Līdzatkarīgais „zina labāk”, kas vajadzīgs un ko vēlas otrs.

Ja ģimenē kāds kļūst atkarīgs vai eksperimentē ar atkarības vielām un kļūst atkarīgs, tas ietekmē arī pārējos ģimenes locekļus. Viņu dzīves bieži tiek pakārtotas atkarīgā dzīvei.

Protams, ikdienā mēs esam atkarīgi viens no otra dažādos veidos, taču līdzatkarība nes sev līdzi pārmērības. Tas nozīmē, ka es nedzīvoju vairs savu dzīvi, bet otra cilvēka dzīvi. Progresējot atkarībai, ģimenes locekļi dažādi cenšas to apturēt, kļūstot aizvien vairāk pārņemti ar atkarīgā uzvedības izmaiņu, aizmirstot par savām vajadzībām. Nepārtraukta atkarīgā kontrole, vajāšana, žēlošana, vainas apziņa un viņa problēmu risināšana nenes gaidāmos rezultātus un atkarīgais turpina savu lietošanu, bet ģimenes locekļi izmisīgi turpina savu “cīņu”.

Uz atbalsta grupu var pieteikties personas, kas:
• Pašlaik dzīvo kopā ar atkarīgu personu, kura nevēlas ārstēties no atkarības;
• Jau domā par to, kā pārtraukt attiecības ar atkarīgo, un meklē ticību savam spēkam, izturības un iespējām to izdarīt;
• Attiecības ar atkarīgo ir pārtrauktas, bet notiek cīņa ar līdzatkarības izraisītajām sekām.

Dalība grupā ir bez maksas!

Grupu plānots sākt augustā. Kopumā ir plānotas 12 tikšanās - reizi nedēļā. Par interesējošiem jautājumiem zvanīt pa telefonu 64127884 vai rakstīt uz e-pastu: [email protected]

Grupai var pieteikties līdz 31. jūlijam!

Informējam, ka ar 27.jūliju atkal ir iespēja veikt bezmaksas HIV, B hepatītu un C hepatītu testus. Cēsu HIV un atkarību profilakses kabinets atrodas Bērzaines ielā 16, pagrabstāvā. HIV un atkarību profilakses konsultants apmeklētājus pieņem katru darba dienu. Tālrunis 64127884.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv