Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Aicina uz Veselību veicinošo skolu projekta jubilejas konferenci

Publicēts 2008-04-28 23:41:45

Samazināt palielināt tekstu

Rīt, 2008.gada 29.aprīlī, Rīgas Teikas vidusskolā notiks Veselību veicinošo skolu (VVS) 15 darba gadu jubilejas konference. Laika posmā no 1993.gada līdz šim brīdim aptuveni 140 Latvijas skolu iesaistījušās Eiropas Veselību veicinošo skolu (EVVS) projektā, veiksmīgi īstenojot projekta mērķus un saņemot veselību veicinošo skolu apliecinājuma dokumentu.

Kā stāsta VVS nacionālās padomes priekšsēdētāja, Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Eiropas reģionālās attīstības fonda investīciju departamenta direktore Dace Ratniece, pirmās EVVS projekta dalībnieces no Latvijas bija tikai 10 skolas, tā sauktās pilotskolas, kuras veselību veicinošo skolu ideju spējušas nest plašumā visu šo laiku. Tās ir - Brocēnu vidusskola, Jaunannas pamatskola, Jaunpiebalgas vidusskola, Kalnciema sākumskola (tagad pamatskola), Krimuldas vidusskola, Ķeguma komercvidusskola, Salaspils 1.vidusskola, Rīgas Teikas vidusskola, Viļķenes pamatskola un Zentenes pamatskola. Jāpiemin arī Krimuldas vidusskolas skolotāja Vizma Miķelsone, kas kļuva par Veselību veicinošo skolu pirmo nacionālo koordinatori un ir veltījusi ne mazums pūļu, koordinējot veselību veicinošo skolu projekta īstenošanu.

Veselību veicinošas skolas cenšas panākt, lai visu skolēnu, skolotāju un skolu darbinieku dzīvesveids būtu veselīgs, un šis mērķis tiek sasniegts, veidojot veselību veicinošu vidi. Tādējādi kļūst iespējama un vienlaikus nepieciešama apņemšanās radīt drošu un veselību veicinošu sociālo un materiālo vidi. Veselību veicinoša skola izmanto savas pārvaldes struktūras, savus iekšējos un ārējos sakarus, apmācības un mācīšanās stilus un metodes sadarbības veidošanai ar apkārtējo sociālo vidi, lai skolēni, skolotāji un visi tie, kas ir iesaistīti skolas dzīvē, kontrolētu un uzlabotu savu fizisko un garīgo veselību.

Pirms pieciem gadiem starp IZM, Veselības ministriju un Īpašu uzdevumu ministra bērnu un ģimenes lietās sekretariātu tika parakstīta starpministriju vienošanās "Par Latvijas Republikas turpmāku darbību Eiropas Padomes un Pasaules Veselības organizācijas Eiropas Veselību veicinošo skolu projektā". Ar šo brīdi trīs institūcijas pauda apņēmību pilnveidot valsts politiku, veicinot starpministriju sadarbību veselības izglītības un veicināšanas jomā.

Rīt, Veselību veicinošo skolu jubilejas konferencē dalībniekus sveiks VVS padomes dibinātāja, Saeimas deputāte, eksministre Baiba Rivža, reģionālie koordinatori, skolu pārstāvji, kā arī dietoloģe Lolita Neimane..

Laikā no plkst. 12.00 līdz 13.00 darba grupās notiks diskusijas par tēmu "Veselību veicinošās skolas šodien un rīt", kā arī preses konference. Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji ir laipni aicināti aktīvi piedalīties konferences darbā.

www.izm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Baiba Rivža;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv