Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts iestādes un politika

Aicinājums publiskot summas apmēru, ko līdz šim “Ldz Cargo” pārskaitījis hokeja klubam “Dinamo Rīga”

Publicēts 2009-09-04 13:32:45

Samazināt palielināt tekstu

01.09.2009

A.god. Ministru prezidenta kungs,

“Sabiedrība par atklātību – Delna” (turpmāk – Delna) augstu novērtē Jūsu aktīvo iesaisti, izvērtējot SIA “Ldz Cargo” un “Dinamo Rīga” noslēgto sadarbības līgumu pusmiljona latu apmērā. Delna atbalsta Jūsu nostāju par nepieciešamību krīzes apstākļos valsts akciju sabiedrībās un to meitasuzņēmumos būtiski samazināt netiešos biznesa izdevumus, lai pēc iespējas lietderīgāk izmantotu un papildinātu valsts budžetu.

Vienlaicīgi, lai novērstu tālākas spekulācijas un vēl vairāk negrautu uzticību valdībai, aicinām publiskot SIA “Ldz Cargo” hokeja klubam “Dinamo Rīga” jau pārskaitītās summas apmēru.

Atbilstoši Komerclikuma 19.pantam par komercnoslēpumu uzskatāma tikai tāda informācija, kurai cita starpā, “ir vai var būt mantiska vai nemantiska vērtība” un “to nonākšana citu personu rīcībā var radīt zaudējumus komersantam”. Līdz ar to, lai atzītu kādu informāciju par komercnoslēpumu saturošu, nepieciešams pamatot tās vērtību un iespējamos zaudējumus, ko radītu šīs informācijas pubiskošana. Šajā kontekstā pārskaitītās summas apmēru nevarētu uzskatīt par komercnoslēpumu saturošu informāciju un tās publiskošana SIA “LDz Cargo” nevarētu radīt zaudējumus.

A/s “Latvijas dzelzceļš” ir valsts kapitālsabiedrība, kurā visas kapitāldaļas pieder valstij, un SIA “LDZ Cargo” ir tās meitasuzņēmums. Ņemot vērā faktu, ka daļa hokeja kluba “Dinamo” akciju pieder bijušajam premjeram Aigaram Kalvītim un citām bijušām augstām amatpersonām, kā arī to, ka 60 procenti hokeja kluba akciju pieder uzņēmumam Itera Latvija, ietekmīgajam dabas gāzes izplatītajam Latvijā, sabiedrībā radušās pamatotas bažas, vai sadarbības līguma parakstīšanai nav politisku motīvu. Attiekšanās publiskot SIA “LDz Cargo” pārskaitītā finansējuma kopsummu šīs aizdomas pastiprina. Šo iemeslu dēļ uzskatām, ka Jums būtu jāizmanto visi savā rīcībā esošie līdzekļi, lai panāktu pēc iespējas ātrāku pārskaitītās summas apmēra publiskošanu.

Vienlaikus Delna atkārtoti norāda uz atklātības problēmu valsts akciju sabiedrību un to meitasuzņēmumu finanšu līdzekļu izlietojumā.


Cieņā,

Lolita Čigāne
padomes priekšsēdētāja

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: LDz Cargo, SIA; Lolita Čigāne;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv