Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Zinātne

Aicinājums uz "Zinātnes kafejnīcu"

Publicēts 2007-04-17 17:05:43

Samazināt palielināt tekstu

Rīt, 18.aprīlī, pulksten 18:00 Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), Lielbritānijas Padome Latvijā un Latvijas Universitāte (LU) aicina uz devīto "Zinātnes kafejnīcu", kas veltīta nervu sistēmai un smadzenēm, vakara sarunu temats – "Kā noveco smadzenes".

Nervu sistēmas slimības un smadzeņu darbība tautas nomoka jau gadsimtiem ilgi. Šajā "Zinātnes kafejnīcā" tiks runāts par Parkinsona un Alcheimera slimībām, par izkaisīto sklerozi, slimību izplatību Latvijā un to ārstēšanas iespējām, kā arī par nervu šūnu aizsardzības spējām, par smadzeņu šūnu atjaunošanās iespējām.

Pasākums notiks LU kafejnīcā, Raiņa bulvārī 19 un to, kā vienmēr, vadīs dr.Juris Šteinbergs – studentu iecienīts pasniedzējs un populārs TV raidījumu vadītājs. Ekspertu krēslos būs Organiskās sintēzes institūta vadošais pētnieks dr.Valerjans Kauss, Rīgas Stradiņa Universitātes profesors Andrejs Millers, daktere Ieva Paegle, Rīgas Stradiņa Universitātes profesore Ināra Logina.

"Zinātnes kafejnīcas" mērķis ir raisīt diskusiju neformālā gaisotnē par sabiedrību interesējošiem zinātnes jautājumiem. Tā ir iespēja tikties ar ekspertiem un uzdot viņiem jebkuru interesējošu jautājumu, kā arī noskaidrot līdz šim neizprasto par kādu konkrētu zinātnes jomu. "Zinātnes kafejnīcas" diskusija notiks brīvā stilā pie kafijas tases vai vīna glāzes, kas kafejnīcas apmeklētājiem būs par brīvu.

Nākošā "Zinātnes kafejnīca" plānota 3.maijā ikgadējo LU Fizmatu dienu ietvaros, kad paredzēts diskutēt par nanorobotiem, magnētiskajiem šķīdumiem, to pielietojumu iespējām.

www.izm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Zinātnes kafejnīca;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv