Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Izglītība

AIESEC projekts turpina darbību Rīgas skolās

Publicēts 2007-11-05 18:19:28

Samazināt palielināt tekstu

Pēc sekmīga darba un lielas skolēnu atsaucības Daugavpils vidusskolās no 6. novembra Rīgā turpināsies starptautiskās jauniešu organizācijas AIESEC rīkotais projekts Ethnical Diversity (Etniskā daudzveidība). Projekta ietvaros pasniedzēji no Armēnijas, Japānas, Ķīnas, Maurīcijas un Turcijas turpmākās nedēļas laikā apmeklēs Rīgas Imantas vidusskolu, Rīgas Teikas vidusskolu un Rīgas Daugavgrīvas vidusskolu. Projekta ietvaros pasniedzēji prezentē savas valstis, to tradīcijas un raksturīgās iezīmes, kā arī diskutē ar vidusskolēniem par etniska rakstura problēmām Latvijā un visā pasaulē.

Pasaulē lielākās jauniešu organizācijas AIESEC veidotais projekts Ethnical Diversity norisinās no 15. oktobra līdz 2. decembrim Latvijas lielāko pilsētu – Rīgas un Daugavpils vidusskolās. Tā mērķis ir veicināt dažādu nacionalitāšu un kultūru iepazīšanu, izpratni un pieņemšanu Latvijas jauniešu vidū, kā arī stimulēt viņu interesi par citām kultūrām.

Projekta darbības pirmajās nedēļās apmeklētajās skolās vidusskolēni lekcijās piedalījās ar prieku un aizrautību. "Tas bija interesanti – vienu dienu runāt tikai angliski. Un arī uzzināt kaut ko par citām kultūrām un cilvēkiem,” saka projekta dalībniece Marina. Jaunieši aktīvi piedalās diskusijās, jo paši ikdienā sastopas ar problēmām, kuru pamatā ir starpnacionalitāšu nesaskaņas. Vidusskolēns Deniss uzsver sasāpējušo valodas jautājumu: "Personīgi man ir problēmas mācībās saistībā ar latviešu valodu. Nesaprotu, kāpēc valdība neļauj mums mācīties savā dzimtajā valodā!”

Jauniešu organizācija AIESEC Latvijā darbojas jau 15 gadus. Pasaulē AIESEC ir pārstāvēts vairāk nekā 1100 universitātēs 100 valstīs. Tā ir internacionāla platforma jauniem cilvēkiem, lai atklātu un attīstītu savu potenciālu, tādā veidā dodot pozitīvu ietekmi sabiedrībai.

Projekta Ethnical Diversity organizētāji saka lielu paldies saviem atbalstītājiem: NB Hotel, Valsts aģentūra "Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra", Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta departaments, Amigo, Converse, Southern Fried Chicken, autoskola Krasts, TT Stils un biedrība "Amatieru video".

Papildus informācija projekta Ethnical Diversity mājas lapā - www.aiesec.lv/edis vai sūtot e-pastu [email protected] un zvanot 371 29321465 vai 371 26203383.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: AIESEC;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv