Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Medicīna un Sociālā aprūpe

Aizkraukles slimnīcā veiksmīgi tiek veiktas plānveida operācijas

Publicēts 2009-10-03 19:10:18

Samazināt palielināt tekstu

02.10.2009

Pēc veselības aprūpes reorganizācijas septembra sākumā, Aizkraukles slimnīca jau veselu mēnesi darbojas kā veselības aprūpes iestāde, nevis kā daudzprofilu slimnīca. Septembrī Aizkraukles slimnīcā jau veiktas vairākas maksas plānveida operācijas, tai skaitā divi ķeizargriezieni.

Saskaņā ar jauno valsts veselības medicīnas aprūpes politiku, kas faktiski paredz maksas medicīniskās aprūpes sistēmas ieviešanu, šobrīd Aizkraukles slimnīcā un poliklīnikā tiek nodrošināti maksas medicīniskie pakalpojumi un dienas stacionārā tiek veiktas plānveida maksas operācijas un manipulācijas, tai skaitā, ginekoloģiskās.

“Esmu ļoti gandarīta, ka Aizkraukles slimnīcā praktizē tik augstas kvalitātes ķirurgi, savukārt pacienti tomēr izvēlas par labu maksas plānveida operācijām, nevis gaida, kad veselības problēma kļūs akūta. Augsti vērtēju ārstu profesionalitāti, kas rekomendēja veikt maksas plānveida ķeizargriezienus, priecājos, ka mums nebija jāpiedzīvo situācija, kā kolēģiem Cēsīs un Kuldīgā, kad mazulis nāca pasaulē neatliekamās ātrās palīdzības transportā,” saka Alīda Vāne, Aizkraukles slimnīcas valdes priekšsēdētāja.

Aizkraukles slimnīca ir izveidojusi ciešu sadarbību ar Traumatoloģijas un ortopēdijas klīnikas un citu medicīnas iestāžu speciālistiem, līdz ar to plānveida operācijas un manipulācijas uz vietas veic augsti kvalificēti ķirurgi un speciālisti no Rīgas. Tādejādi pacientiem tiek nodrošināta augsta pakalpojuma kvalitāte par zemāku cenu nekā Rīgā.

Pacienta iemaksu nosaka likums, ja pacientam ir ģimenes ārsta nosūtījums un VOAVA šo pakalpojumu līdzfinansē. Poliklīnika un slimnīca nosaka cenas tikai maksas pakalpojumiem, kurus VOAVA nelīdzfinansē.

Septembrī Aizkraukles slimnīcā veiktas vairākas maksas plānveida operācijas – veikti divi ķeizargriezieni, divas endoprotēžu operācijas un trūces operācija. Ņemot vērā pacienta vēlmi, slimnīcā veikta arī akūta apendicīta operācija par pacienta privātajiem līdzekļiem.

Ņemot vērā ekonomisko situāciju valstī un iedzīvotāju maksātspējas samazināšanos, Aizkraukles slimnīca izstrādājusi konkurētspējīgu pakalpojumu un medicīnisko manipulāciju cenrādi. Papildus tam, lai pakalpojumi būtu iedzīvotājiem pieejamāki un to cenas draudzīgākas, tiks rīkotas akcijas, kuru laikā maksas pakalpojumiem tiks samazinātas cenas, piemēram, Kompjutertomogrāfija šobrīd tiek veikta akcijas ietvaros par 35 Ls.

Lai saglabātu medicīniskās aprūpes pieejamību Aizkraukles novadā, Aizkraukles dome pieņēma lēmumu privātā investora piesaistei, tādejādi, cenšoties saglabāt Aizkraukles slimnīcu no maksātnespējas. Līdz ar to Aizkraukles slimnīcā un poliklīnikā tiek piedāvāti medicīnas pakalpojumi un iedzīvotājiem labvēlīga cenu politika, lai pakalpojuma kvalitāte un pieejamība Aizkraukles novada iedzīvotājiem, dotu iespēju ekonomēt un saņem pakalpojumus novada slimnīcā.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Aizkraukles slimnīca;
Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv