Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts iestādes un politika

Aizsardzības ministrs izvērtē 100 dienās padarīto

Publicēts 2009-06-19 15:38:07

Samazināt palielināt tekstu

Aprit 100 dienas, kopš Imanta Lieģa stāšanās aizsardzības ministra amatā. Izvērtējot 100 dienās paveikto, par trim svarīgākajiem darbiem, kas šajā laikā paveikti, I.Lieģis uzskata: sekmīgi uzsāktās strukturālās reformas Nacionālajos bruņotajos spēkos un citās Aizsardzības ministrijas padotībā esošajās valsts pārvaldes iestādēs; Latvijas dalību starptautiskajā operācijā Afganistānā, ko ministrs uzskata par prioritāru; kā arī likumprojekta izstrādāšanu par Latvijas Republikas Zemessardzi. Diemžēl daudz laika un enerģijas kopā ar ministrijas darbiniekiem šajos mēnešos nācās veltīt būtiskam budžeta samazinājumam nozarē.

Uzsākto strukturālo reformu mērķis ir samazināt bruņoto spēku administratīvo aparātu, astoņu štābu vietā izveidojos divus. Tāpat ir nolemts samazināt aizsardzības nozares valsts aģentūru skaitu un padarīt efektīvākas aģentūru funkcijas un izdevumus. Starptautiskā valūta fonda un Eiropas Komisijas pārstāvji ir atzinīgi novērtējuši šīs reformas un finanšu optimizācijas pasākumus, norādot, ka Aizsardzības ministrijā izveidotā finanšu kontroles sistēma ir caurskatāma un viegli kontrolējama.

Latvijas bruņoto spēku kontingents šajā laikā godam turpinājis pildīt savus sabiedrotā pienākumus starptautiskajā operācijā Afganistānā. Dalība šajā NATO vadītajā starptautiskajā operācijā arī turpmāk ir izvirzīta par prioritāru aizsardzības politikas īstenošanā.

Tāpat šajā laikā Aizsardzības ministrija ir iesniegusi Ministru kabinetam izstrādāto jauno likumprojektu par Latvijas Republikas Zemessardzi. Likumprojekts precīzāk noteiks Zemessardzes uzdevumus valsts aizsardzības sistēmā un NATO kontekstā, zemessargu dienesta norisi un sociālās garantijas. Parakstīšanai ir sagatavots arī sadarbības līgums starp Zemessardzi un Valsts policiju “Par Valsts policijas un Latvijas Republikas Zemessardzes sadarbību vispārējās drošības un sabiedriskās kārtības nodrošināšanā”.

Ņemot vērā to, ka aizsardzības nozares vadīšana šajās 100 dienās ir notikusi ekonomiskās krīzes apstākļos, aizsardzības ministrs uzskata, ka šo apstākļu kontekstā ir paveikts maksimāli iespējamais. „Nacionālo bruņoto spēku karavīru, aizsardzības nozares darbinieku profesionalitāte un godprātīgi paveiktais darbs ir palīdzējis sekmīgi īstenot manis noteiktos uzdevumus,” uzskata I.Lieģis.

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Imants Lieģis;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv