Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts aizsardzība un bruņotie spēki

Aizsardzības ministrs un NBS komandieris uzsver reformu nepieciešamību aizsardzības sistēmā

Publicēts 2009-07-17 11:45:07

Samazināt palielināt tekstu

Šodien, 16.jūlijā, aizsardzības ministrs Imants Lieģis un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālmajors Juris Maklakovs tikās ar NBS komandējošo personālsastāvu, lai apspriestu jaunās bruņoto spēku struktūras ieviešanas plānu.

„Militāro štābu reformas ir ilgušas vairākus gadus. Šis ir īstais brīdis, lai strukturālās reformas pabeigtu un izveidotu modernu, efektīvu un caurskatāmu militāro vienību vadības sistēmu, ” tikšanās laikā norādīja I. Lieģis. 

Ar aizsardzības ministra I. Lieģa pavēli izveidotā darba grupa, kurā strādāja Aizsardzības ministrijas (AM) un NBS augsta līmeņa amatpersonas un speciālisti, ir izstrādājusi priekšlikumus NBS strukturālajām izmaiņām. Sagatavojot priekšlikumus, darba grupa īpašu uzmanību pievērsa tam, lai uzlabotu NBS nodrošinājuma un apmācību sistēmu, attīstītu bruņoto spēku kaujas vienības un samazinātu to administratīvo personālsastāvu.

J. Maklakovs uzsvēra: „Reformu mērķis nav papildus finansējuma iegūšana. Bet gan aizsardzības sistēmas efektīva vadība. Šī struktūras reforma ļauj šādus vadības principus ieviest, tāpēc uzskatu to savlaicīgu un nepieciešamu valsts aizsardzībai. ” 

Aizsardzības nozarē esošās stratēģiskās plānošanas, starptautiskās sadarbības un disciplīnas uzraudzības funkcijas tiks apvienotas. Līdzšinējo spēku veidu štābu operacionālās funkcijas tiks iekļautas NBS Apvienotajā štābā, tādējādi turpmāk bruņotajos spēkos nepastāvēs spēku veidu štābi. Tas ļaus būtiski samazināt administratīvo personālsastāvu. Ir paredzēts, ka NBS vienību štābos kopumā dienēs ne vairāk kā 10% no NBS kopējā personālsastāva skaita. Kopējais samazinājums administratīvajā līmenī pārsniegs 30%. Administratīvo struktūru skaita samazinājums kā prioritāte ir noteikta arī Valda Dombrovska vadītās valdības deklarācijā.

Struktūras reformas skars arī AM un tās padotībā esošās valsts aģentūras. 

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv