Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ugunsdrošība, glābšana un civilā aizsardzība

Aizvadītajās brīvdienās četri negadījumi Latvijas upēs

Publicēts 2007-10-02 08:13:25

Samazināt palielināt tekstu

30. septembrī plkst. 01.35 JS Krasta apsardzes dienesta (JS KAD) Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs saņēmis zvanu, ka iepretim Mangaļsalas Kuģu remontrūpnīcai apmēram 200 m no augstsprieguma līnijas, kura šķērso Daugavu, zvejas tīklos esot iepinusies laiva ar tajā esošiem pieciem cilvēkiem. Līdz ar to, ka pašu spēkiem no tīkliem atbrīvoties nav varēts, nolemts vērsties pēc palīdzības.

Plkst. 01.45 JS KAD Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs devis trauksmi JS kuģim KA-09, kas veiksmīgi atbrīvojis laivu no zvejas tīkliem.

Nedaudz vēlāk, plkst. 03.33 saņemta informācija, ka kuģis "Liepāja" esot uz sēkļa jau vairākas stundas. JS KAD Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs nekavējoties uz negadījuma vietu norīkojis Jūras spēku kuģi KA-09, vēlāk arī glābšanas vienību. Tā kā kuģa atrašanās vieta bijusi tikai aptuveni zināma, negadījuma novēršanā iesaistīta Jūrmalas, vēlāk arī Rīgas policija ar lūgumu iespējami precīzi pārbaudīt kuģa atrašanās vietu un situāciju uz tā.

Plkst. 05.00 uz negadījuma vietu devies kuģis "Jelgava", lai palīdzētu kuģim "Liepāja" pietauvoties pie Akmens tilta, jo kuģim esot bijušas problēmas ar dzinēja iedarbināšanu.

Tai pašā dienā, plkst. 15.15, saņemts zvans, ka motorjahta "Bailainer 23" ar tajā esošiem sešiem cilvēkiem uzskrējusi uz sēkļa Lielupē pie Gātes kanāla. Uz notikuma vietu Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta (JS KAD) Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs nekavējoties norīkojis glābšanas vienību, kā arī uz notikuma vietu devusies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Jūrmalas brigādes vienība.

Kā vēlāk izrādījās, tad motorjahta nav uzskrējusi uz sēkļa, bet gan izbraukusi krastā, tās īpašniekam sajaucot pagriezienu uz Gātes kanālu. Glābšanas vienībai atlicis tikai palīdzēt motorjahtu "Balainer 23" ievilkt atpakaļ ūdenī, vēlāk ziņojot, par motorjahtas sekmīgu pietauvošanos Jūrmalas jahtklubā.

Savukārt vakar plkst. 21.06 netālu no Buļļupes ietekas Lielupē saņemta informācija par trim draugiem, kas devušies izbraukumā ar motorlaivu. Rezultātā- motors noslāpis un jaunieši nav varējuši tikt krastā.

Par negadījumu JS KAD Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs ziņo VUGD, kas izbrauc uz notika vietu un pēc nepilnām divām stundām jaunieši tiek nogādāti krastā.

www.mrcc.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv