Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ugunsdrošība, glābšana un civilā aizsardzība

Aizvadītas plaša mēroga pretterorisma un meklēšanas un glābšanas mācības

Publicēts 2007-05-17 09:23:41

Samazināt palielināt tekstu

Plkst. 09.43 Liepājas rajonā, Pāvilostas apkaimē Latvijas teritoriālajos ūdeņos tika pabeigtas 15.maijā uzsāktās Latvijas nacionālā mēroga pretterorisma mācības "Seajack", kuras tika organizētas sadarbojoties JS Krasta apsardzes dienestam un Drošības policijas Pretterorisma centram. Plkst. 09.45 Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Riga) pārņēma mācību tālāko koordinēšanu, uzsākot mācību otro fāzi – meklēšanas un glābšanas operāciju "Prāmis".

Atbilstoši plānam tika uzsākta cietušo evakuācija no mācību prāmja. Scenārija gaitā tika pārbaudīta gan cietušo evakuācijas, gan cilvēku meklēšanas operācija kā jūrā, tā uz sauszemes. Mācību fāzes "Prāmis" ietvaros tika pārbaudīta atbildīgo dienestu gatavība uzsākt pretterorisma, meklēšanas un glābšanas, evakuācijas, ugunsdzēsības, medicīniskās palīdzības un operatīvās vadības spējas.
Mācību fāzē "Prāmis" piedalījās Aizsardzības, Iekšlietu, Veselības un Satiksmes ministriju pakļautībā esošās iestādes, pieaicinot pašvaldību pārstāvjus. Mācību koordinācijas un meklēšanas un glābšanas gaitā piedalījās Lielbritānijas, Francijas, Polijas, Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas pārstāvji.

Sīkāks mācību "Bold Mercy" Baltijas jūras Centrālajam rajonam atspoguļojums atrodams www.mrcc.lv.

www.mrcc.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Bold Mercy;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv