Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sabiedrība un ģimene

Alūksnē notiks Britu padomes „Dreams+Teams” projekta jauniešu nometne

Publicēts 2009-08-14 13:27:42

Samazināt palielināt tekstu

No 17. līdz 20. augustam Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijā notiks gadskārtējā Britu padomes „Dreams + Teams” (D+T) projekta jauniešu nometne, kurā piedalīsies 85 jaunieši un skolotāji no septiņām Latvijas skolām - no Pumpuriem, Dobeles, Rīgas, Strenčiem, Vaiņodes, Rugājiem un Alūksnes. Nometnes mērķis ir dalīties pieredzē par projektā gada laikā paveikto, iegūt jaunus draugus, apgūt jaunas prasmes un paveikt labus darbus, kā arī izplānot projekta nākotnes aktivitātes. Jaunieši arī tiks iepazīstināti ar Eiropas Savienības neformālās izglītības programmu “Jaunatne darbībā”.

D+T Alūksnes komandas pārstāve Elīna Pētersone stāsta, ka viesi tiks iepazīstināti ar Alūksni, tiks rīkoti pārgājieni, orientēšanās un izbraucieni ar kuteri. Tāpat arī netiks aizmirsts par D+T programmai tik raksturīgajiem labajiem darbiem – jaunieši palīdzēs sakopt pilsētas bērnudārzus, kā arī tiks apzaļumots piemineklis pie Kājnieku skolas. Noslēguma dienā paredzēts rīkot festivālus vairākos pilsētas bērnudārzos, kur D+T jaunie līderi bērniem organizēs dažādas sporta un mākslas aktivitātes.

Britu padomes projekta D+T vadītāja Sandra Prince: “Ar nepacietību gaidu šo atkal tikšanos ar D+T jaunajiem līderiem. Viņi mani vienmēr iedvesmo, pozitīvi uzlādē un burtiski apbur ar savu enerģiju, radošumu, vēlmi būt aktīviem sabiedrības locekļiem un optimismu. Esmu gandarīta par gada laikā lieliski organizētajām jauniešu aktivitātēm projekta skolās un esmu pārliecināta, ka nometne būs pilna ar pozitīviem iespaidiem. Es arī novēlu, lai katrs jaunietis nometni atstāj ar kādu vērtīgu ideju”. 

Iepriekšējos gados D+T projekta ietvaros šādas nometnes ir notikušas Strenčos, Vaiņodē un Rugājos.

Par D+T projektu

„Dreams+Teams” ir starptautiska programma, kuras mērķis ir attīstīt jauniešu līderības prasmes un veicināt izpratni par kultūru daudzveidību. Programmu izstrādāja un 2001. gadā uzsāka Britu padome sadarbībā ar Youth Sport Trust, vadošo sporta un izglītības organizāciju Anglijā. Šobrīd programmā piedalās vairāk nekā 45 pasaules valstis. Projekta mērķauditorija ir skolotāji un jaunieši vecumā no 14-18 gadiem.

D+T jauniešiem dod iespēju uzņemties atbildību, kļūt par sabiedriski aktīviem pilsoņiem, iepazīt un novērtēt dažādas kultūras un to vērtības, pašiem aktīvi darboties un iesaistīt citus, kā arī uzlabot svešvalodu prasmes

Latvija D+T programmai pievienojās 2006. gadā un šobrīd tajā aktīvi piedalās 7 Latvijas skolas un ir apmācīti vairāk nekā 100 skolotāji un 500 jaunie līderi. Projekts ilgs līdz 2009.gada decembrim. Latvijā projektu atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija.

Par Britu padomi

Britu padome ir starptautiska organizācija, kuras mērķis ir veidot ilgtermiņa partnerattiecības starp cilvēkiem un organizācijām Latvijā, Lielbritānijā un citās Eiropas valstīs. Galvenās Britu padomes darbības jomas ir radošas un atbildīgas sabiedrības veidošana, izglītības iespēju paplašināšana un iemaņu attīstīšana, starpkultūru dialoga veicināšana Eiropā, uz zināšanām un inovācijām balstītas ekonomikas attīstība, kā arī kultūras, zinātnes un mākslas sadarbības veicināšana starp Latviju un Lielbritāniju, kā arī citām pasaules valstīm.

Britu padome ir dibināta 1934.gadā Apvienotajā karalistē. Šodien tā ir lielākā starptautiskā labdarības organizācija, kurā strādā 7900 darbinieki 110 valstīs un teritorijās visā pasaulē, lai veidotu sapratni un uzticēšanos starp cilvēkiem, kopienām un nācijām. 2009. gadā Britu padome ar daudzveidīgiem kultūras, mākslas un izglītības pasākumiem dažādās pasaules valstīs atzīmēs savu 75. pastāvēšanas gadadienu.

Britu padome darbību Latvijā uzsāka 1992.gadā ar mērķi sniegt būtisku ieguldījumu Latvijas ilglaicīgā un ilgtspējīgā attīstībā un veicināt Lielbritānijas un Latvijas abpusējo sadarbību Latvijai aktuālajās sfērās – izglītībā, angļu valodas apmācībā, mākslā, zinātnē, radošajās industrijās, sabiedrības integrācijā un sociālajā sfērā.

Šobrīd padomē strādā 6 darbinieki. Britu padomi kopš 2009.gada marta vada Dace Melbārde.

Vairāk informācijas par Britu padomes aktivitātēm Latvijā: www.britishcouncil.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.Saistītās galerijas

"Dreams + Teams" nometne Strenčos 2007. gadā
Atslēgvārdi: Britu padome;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv