Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Alkohols un tabaka

Analizēs alkohola politikas efektivitāti

Publicēts 2007-03-05 11:31:34

Samazināt palielināt tekstu

Tautas veselību nosaka trīs pamatfaktori: sociālie apstākļi, vide un veselības aprūpes sistēmas efektivitāte. Alkoholisms var būt gan cēlonis, gan iemesls sociālām problēmām – bezdarbam un nabadzībai. Jau 18.gadsimtā baltvācu rakstnieks un apgaismotājs Garlībs Merķelis par vienu no galvenajiem latviešu tautas posta cēloņiem uzskatīja pārmērīgu alkohola lietošanu. Arī pašreiz alkoholisms ir viens no ievērojamākajiem valsts attīstību un tautas labklājību kavējošiem faktoriem. Slimības, negadījumi, noziegumi, sabojātas tuvinieku dzīves – tāda ir cena, ko maksājam par vēlmi ļauties alkohola vilinājumam.

Lai uzlabotu un kopīgi mēģinātu risināt šo, arī mūsdienīgajai Latvijai aktuālo problēmu, kā arī, lai aktualizētu Alkohola patēriņa mazināšanas un alkoholisma ierobežošanas programmu 2005. – 2008. gadam un rosinātu aktīvu valsts un pašvaldību sadarbību alkoholisma ierobežošanas politikas īstenošanā, ceturtdien, 8.martā, Rīgas Kongresu nama Mazajā zālē plkst. 10:00 notiks Veselības ministrijas un Pasaules Veselības organizācijas rīkota konference "Efektīva alkohola ierobežošanas politika Latvijā: sabiedrības veselības un valsts attīstības pamats".

Konferencē tiks analizēta pašreizējā situācija alkoholisma izplatībā Latvijā, apskatīta alkohola politika Eiropā no Pasaules Veselības organizācijas aspekta. Tiks runāts arī par alkohola akcīzes nodokļa politiku, par nelegālā alkohola apkarošanas iespējām, atkarības profilaksi skolās, iespējām ierobežot alkohola reklāmu. Par savām iespējām un labo praksi alkohola izplatības ierobežošanā konferencē runās arī vairākas pašvaldības. Paredzēts, ka konferences dalībnieki pieņems rezolūciju, aicinot sabiedrību aktīvāk iesaistīties alkohola ierobežošanas politikas veidošanā.

Lai sīkāk informētu par konferences norisi, alkohola politiku valstī un pašvaldību pieredzi tās īstenošanā, kā arī par plānoto rezolūciju, notiks preses konference. Preses konferencē piedalīsies Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktora vietniece Inga Šmate, Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Aiga Rūrāna, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra valdes locekle Astrīda Stirna un pārstāvji no citām ministrijām. Preses konference notiks Kongresu nama Mazajā zālē plkst. 11:30.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Alkoholisms;
Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv