Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Anatolija Žebeļa zīmējumu izstāde BIArt Gallery

Publicēts 2007-02-20 08:24:12

Samazināt palielināt tekstu

Līdz 2007. gada 15. martam Baltijas Starptautiskās Akadēmijas studentu mākslas galerijā BIArt Gallery (Lomonosova ielā 4; 2. un 3. stāvā) ir skatāma Anatolija Žebeļa zīmējumu personālizstāde. 37 ekspozīcijas darbos lasāma jūgendstila ietekme, interese pēc baltas lapas telpiskuma, vijīgas līnijas un plankuma.

Tieši ar šo paņēmienu palīdzību autors sasniedz maksimālu māksliniecisko izteiksmīgumu un kustības brīvību lapas plaknē. Atmiņā paliekošs un kustīgs rokraksts ir viena no viņa zīmējuma īpašībām. Mākslinieku interesē cilvēks un priekšmeti viņam apkārt, ikdiena un neatkārtojamie dzīves brīži, kurus ir iespējams notvert un iemūžināt ar ātru rokas kustību. 1970.-80. gadu zīmējumos pārsteidz autora meistarība strādāt zīmuļa un tušas tehnikā uz papīra ar īpašu vieglumu un impulsitāti.

Pats A. Žebelis atzīst, ka vairs nerada šādus darbus. Izstāde ļauj apskatīt viņa daiļrades konkrētu posmu. Jaunībā viņš vēlējās kļūt par atslēdznieku, taču izpauda sevi kā mākslinieks, ar to noteicot savu turpmāko likteni. 1960-jos gados mācījās tēlnieku studijā L. Dzeguzes vadībā, vienlaikus apmeklēja V. Korkunova glezniecības un zīmēšanas studiju. Izgāja praksi G. Šķiltera muzejā. Izstādēs sāka piedalīties 1977. gadā un nākošajā gadā kļuva par Latvijas mākslinieku savienības biedru. Jau tad viņš juta, ka "velk pēc kaut kā augstāka". Nav brīnums ka A. Žebelis pievērsās ikonu glezniecībai un ikonostasu restaurācijai. Ercenģeļa Mihaila baznīcas ikonostasa restaurācija un Rīgas Kristus piedzimšanas katedrāles kupola apgleznošana V. Kudojara vadībā ir daži no Žebeļa paveiktajiem darbiem šajā jomā.

Anatolijs Zabelis

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: BIArt Gallery; Anatolijs Žebelis;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv