Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Andrejs Pildegovičs pasniedz akreditācijas rakstus ASV prezidentam Džordžam Bušam

Publicēts 2007-07-27 09:14:00

Samazināt palielināt tekstu

25. jūlijā Vašingtonā, Baltajā namā notika Latvijas vēstnieka Amerikas Savienotajās Valstīs akreditācijas ceremonija, kuras laikā Andrejs Pildegovičs pasniedza akreditācijas rakstus ASV prezidentam Džordžam Bušam. Līdz ar to Andrejs Pildegovičs ir sācis Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka ASV pienākumu pildīšanu.

Tikšanās laikā Džordžs Bušs atzinīgi novērtēja Latvijas un ASV partnerattiecību intensitāti un noturību. Īpaši tika izcelts bijušās Latvijas Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas ieguldījums starptautiskajā drošības politikā. Sarunā tika pārrunāti arī Baltijas valstu reģiona attīstības jautājumi un attiecības ar Krieviju.

ASV prezidents Džordžs Bušs lūdza nodot sveicienu jaunajam Latvijas Valsts prezidentam Valdim Zatleram.

Andrejs Pildegovičs akreditācijas rakstā uzsvēra abu valstu ciešo sadarbību drošības un ekonomikas jautājumos, cīņā pret terorismu, kā arī demokrātijas attīstībā. Tomēr, neskatoties uz ciešajām Eiropas Savienības un ASV attiecībām, vēstnieks akcentēja Latvijas vēlmi paplašināt abu valstu attiecības, arī pēc iespējas ātrāk īstenojot bezvīzu režīmu starp Latviju un ASV.

Latvijas un ASV attiecībās šis ir īpaši svarīgs gads, jo šogad tiek atzīmēta 85. gadadiena kopš Latvijas un ASV diplomātisko attiecību nodibināšanas.

Pirms ierašanās Vašingtonā Andrejs Pildegovičs pildīja Valsts prezidentes kancelejas vadītāja pienākumus. Iepriekšējais Latvijas vēstnieks ASV Māris Riekstiņš vada Premjera biroju.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Vaira Vīķe-Freiberga; Valdis Zatlers; Džordžs Bušs; Andrejs Pildegovičs; Māris Riekstiņš;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv