Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Apdrošināšana

Aon/Albert G.Ruben*: daudzās valstīs kļuvis drošāk veidot filmas

Publicēts 2007-04-03 12:47:02

Samazināt palielināt tekstu

Pasaulē izklaides industrijas apdrošināšanas brokeris Numur 1 publiskojis Pasaules filmu veidotāju risku karti 2007, izgaismojot riskus, ar kādiem saskaras filmu veidotāji 207 pasaules valstīs.

Rīga, 03.04.2007. Saskaņā ar Aon/Albert G.Ruben sagatavoto ikgadējo Pasaules filmu veidotāju risku karti 2007 ekonomiskā un politiskā situācija vairākās pasaules valstīs ir radījusi labvēlīgāku vidi filmu veidotājiem, kas vēlas filmēt ārzemēs. No 207 izvērtētajām valstīm 37 vispārējais risks filmu veidotājiem 2006.gadā ir pazeminājies. Risks tika noteikts skalā no viens līdz pieci, kas ilustrē ļoti augstu, augstu, vidēju, viduvēju un zemu novērtējumu. (Vispārējo ainu valstīs skatieties kartē, kas izsūtīta atsevišķā failā kopā ar preses relīzi),

"Ņemot vērā ekonomiskā un politiskā stāvokļa uzlabošanos, vairākas valstis attīstās par pievilcīgām filmēšanas vietām," norādījis Aon/Albert G.Ruben riska kontroles direktors un ikgadējās Pasaules filmu veidotāju risku kartes autors Kriss Palmers (Chris Palmer). "Visredzamāk šo tendenci var redzēt uz Rumānijas un Bulgārijas piemēra, kuras cenšas uzlabot infrastruktūru, kas saistīta ar filmu uzņemšanu, lai piesaistītu filmu veidotāju uzmanību."

Latvija kartē atrodas vidēja līmeņa risku zonā. Savukārt vispārējais risks Lietuvā un Igaunijā no kinoindustrijas viedokļa novērtēts kā viduvējs.

Deviņās valstīs — Horvātijā, Haiti, Nepālā, Nikaragvā, Nigērā, Nigērijā, Singapūrā, Šrilankā un Tadžikistānā, galvenokārt noziedzības, politiskās nestabilitātes vai terorisma dēļ risks gada laikā ir paaugstinājies. Nepālā politiskā situācija pasliktinās karaliskās ģimenes un maoistu dumpinieku konflikta dēļ; Nikaragvā turpina pieaugt noziedzība; Nigēra sastopas ar nopietnām problēmām, kas saistītas ar noziedzību, slimībām un veselības aprūpi; Nigērija turpina ciest no augsta noziedzības līmeņa un cilvēku nolaupīšanām; Šrilanka pēc nesekmīga pamiera ar grupējumu Tamilu tīģeri (Tamil Tigers) ir uz militāra konflikta robežas un Tadžikistāna sastopas ar augstu islāma ekstrēmistu terorisma draudiem.

Citi riski, kas ietver tādus laika apstākļus kā orkānus, taifūnus un cunami un tādas pandēmiskas briesmas kā putnu gripa, joprojām ir aktuāli daudzviet pasaulē. Vairākās valstīs, lielākoties Vidusāzijā, arī terorisms rada arvien vairāk bažu.

Aon/Albert G.Ruben Pasaules filmu veidotāju risku karte novērtē noziedzības un korupcijas, terorisma, cilvēku nolaupīšanas un izpirkšanas, slimību un standartam neatbilstošas veselības aprūpes draudus, apkopo šos riskus un nosaka vispārējos riska reitingus. Tā arī identificē valstis, kurās redzams tādi nozīmīgi politiskie riski kā politiskā vardarbība, nestabilitāte vai pilsoņu karš.

Pasaules filmu veidotāju risku karti izveidojuši Aon riska eksperti, kas ir novērtējuši filmu veidotājiem specifiskus globālos riskus, apkopojot datus no dažādiem avotiem, tai skaitā, ASV Konsulāro lietu biroja, Konsultatīvām drošības padomēm ārzemēs, Diplomātiskā drošības dienesta, Centrālās izlūkošanas pārvaldes personāla un publikācijām, ASV slimību kontroles un profilakses centriem, Pasaules Veselības organizācijas un citiem avotiem.

* Aon/Albert G.Ruben vairāk nekā četras desmitgades Holivudā un citviet ir bijis vadošais izklaides industrijas apdrošināšanas brokeris un riska vadības konsultants un ir palīdzējis apdrošināt 77 no 100 filmām, ko Amerikas Filmu institūts kopš 1960.gada ir atzinis par labākajām. Aon/Albert G.Ruben klienti ir lielākā daļa vadošo filmu studiju un iespaidīgs saraksts ar neatkarīgu filmu veidotāju apvienībām.

Lejupielādēt: Filmu veidošanas risku karte (PDF; 1.1MB)
Lejupielādēt: Filmu veidošanas risku kartes paskaidrojumi (DOC; 59KB)


Par Aon
Aon Latvia ietilpst Aon (www.aon.com), kas ir pasaules līderis risku vadības, apdrošināšanas un pārapdrošināšanas brokeru, ka arī personāla vadības konsultāciju jomā. Kompānijā strādā aptuveni 43 000 profesionāļu 500 birojos vairāk kā 120 pasaules valstīs. Pateicoties plašajiem resursiem, nozaru pārzināšanai un tehniskajai pieredzei, Aon speciālisti palīdz plašam klientu lokam attīstīt efektīvu risku vadību un risinājumus, kas veicina produktīvu personāla darbu.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Aon;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv