Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Nekustamie īpašumi un būvniecība

Apmainās ar pieredzi nekustamā īpašuma un mājokļu politikas jomā ar Uzbekistānu

Publicēts 2009-08-05 12:56:08

Samazināt palielināt tekstu

Vakar, 4.augustā, Ekonomikas ministrijā viesojās Uzbekistānas Republikas valsts pārvaldes un uzņēmēju pārstāvji, kas ieradās Latvijā pieredzes apmaiņā mājokļu un nekustamo īpašumu politikas jautājumos.

Tikšanās laikā Ekonomikas ministrijas pārstāvji informēja par mājokļu politikas attīstību kopš 1996.gada, galvenajiem ministrijas kompetences jautājumiem šajā jomā, līdz šim padarīto, kā arī normatīvo regulējumu mājokļu politikas jomā. EM pārstāvji arī informēja par atbalstu dzīvojamā fonda atjaunošanai un mājokļu attīstības koncepciju. Uzbekistānas delegācija lielu interesi izrādīja par Latvijā īstenotajām ēku siltināšanas programmām. Tikšanās laikā tika uzsvērts, ka valsts atbalsts 50% apmērā ir liela iespēja Latvijas iedzīvotājiem uzlabot savus mājokļus un taupīt ne tikai  energoresursus, bet arī savas mājsaimniecības budžetu, jo salīdzinājumā ar Uzbekistānu, energoresursi Latvijā ir dārgi.

Savukārt, Uzbekistānas delegācijas pārstāvji informēja par nekustamā īpašuma tirgus attīstību pēc Padomju Savienības sabrukuma, īstenotajiem un plānotajiem pasākumiem mājokļu apsaimniekošanas jomā, kā arī hipotekārās kreditēšanas politiku.

Tikšanās laikā puses apmainījās ar viedokļiem par pieredzi hipotekārās kreditēšanas, nekustamā īpašuma tirgus attīstības un mājokļu apsaimniekošanas politikas jautājumos.

No Latvijas puses tikšanās piedalījās Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietniece Džineta Innusa un Būvniecības un mājokļu politikas departamenta pārstāvji – departamenta direktors Gatis Ābele, Būvniecības uzraudzības nodaļas pārstāve Nataļja Pavlovska un Mājokļu politikas nodaļas pārstāve Kristīne Millere. No Uzbekistānas puses tikšanās piedalījās Uzbekistānas Republikas Valsts īpašumu pārvaldīšanas komitejas, Tieslietu ministrijas pārstāvji, kā arī SIA „Baholaš Va Konsalting Markazi” ģenerāldirektors un Pasaules Bankas grupas Starptautiskās Finanšu korporācijas (IFC) pārstāvis.

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv