Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pašvaldības

Apstiprina Jūrmalas dalību konkursā par tiesībām iegūt Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu 2014.gadā

Publicēts 2008-04-11 09:56:48

Samazināt palielināt tekstu

10.04.2008

Šodien, 2008.gada 10.aprīlī, Jūrmalas pilsētas domes kārtējā sēdē tika atbalstīta Jūrmalas dalība konkursā par tiesībām iegūt Eiropas kultūras galvaspilsētas statusa 2014.gadā.

Saskaņā ar Latvijas Republikas Ministru kabineta 2007.gada 4.decembra noteikumiem Nr.835 "Eiropas kultūras galvaspilsētas atlases konkursa nolikumu" Eiropas galvaspilsētas tituls tiks piešķirts par izstrādāto kultūras programmu 2014. gadam, kuru pilsēta veido sadarbībā ar tās iedzīvotājiem. Programmai jābūt īpaši izstrādātai, akcentējot attiecīgās pilsētas īpatnības un pierādot savas radošās iespējas.

"Jūrmalas kultūras notikumi jau šodien liek pievērst mūsu pilsētai uzmanību kā nozīmīgai vietai, kurā notiek pasaulslavenu mākslinieku dažādas aktivitātes, kas ar savu potenciālu sniedz ieskatu Eiropas tautām par Jūrmalu kā unikālu vietu Latvijā, kurā dzīvo radoši cilvēki, kas augsti novērtē izcilas kultūras vērtības," uzskata Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Raimonds Munkevics.

Kopš 1985. gada Eiropas Savienībā (ES) katru gadu kādai pilsētai tiek piešķirts Eiropas kultūras galvaspilsētas statuss. Šīs ES iniciatīvas mērķis ir veicināt pilsētas atpazīstamību, uzsvērt Eiropas kultūru bagātību un daudzveidību, labvēlīgi ietekmēt kultūras un tūrisma attīstību, stiprināt vietējo un reģionālo identitāti, kā arī veicināt labāku savstarpējo sapratni starp Eiropas iedzīvotājiem. Atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes lēmumam viena no Latvijas un viena no Zviedrijas pilsētām šogad tiks izvirzīta par Eiropas kultūras galvaspilsētām 2014. gadā.

2008.gadā Eiropas kultūras galvaspilsēta ir Liverpūle (Lielbritānijā) un Stavangera (Norvēģijā), 2009.gadā tā būs Linca (Austrijā) un Viļņa (Lietuvā), bet 2010.gadā - Peča (Ungārijā) un Stambula (Turcijā).

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Jūrmala; Raimonds Munkevics;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv