Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts iestādes un politika

Ar Eiropas fondu atbalstu Valsts darba inspekcijā izveidos informācijas sistēmu

Publicēts 2009-07-22 14:11:33

Samazināt palielināt tekstu

21.07.2009

Lai nodrošinātu operatīvu informācijas apmaiņu ar citām valsts pārvaldes iestādēm, ar Eiropas fondu atbalstu līdz 2012.gadam plānots izveidot Valsts darba inspekcijas (VDI) integrēto informācijas sistēmu.

Sistēma nodrošinās elektronisku datu apmaiņu ar citām institūcijām un informācijas apmaiņu tiešsaistē ar citām valsts informācijas sistēmām. Līdz ar to iestādes varēs operatīvi saņemt un sniegt informāciju, tādējādi uzlabojot darba tiesību un darba aizsardzības uzraudzību.

Paredzēts, ja valsts pārvaldes institūcija konstatēs pārkāpumus, kas ir VDI kompetencē, tā par konstatēto pārkāpumu elektroniski informēs VDI. Savukārt VDI elektroniski informēs citas institūcijas, ja konstatēs pārkāpumus atbilstoši to kompetencei.

Sistēmā būs iekļauta informācija par nelaimes gadījumiem darbā, darba vietu higiēniskiem raksturojumiem, darba vietu apsekojumu rezultātiem un izskatītajiem iesniegumiem.

To paredz šodien, 21.jūlijā, valdībā apstiprinātie noteikumi „Prasības Valsts darba inspekcijas integrētai sistēmai, informācijas apmaiņas kārtība un nosacījumi tās sniegšanai”.

Projektu īstenos ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu, ieguldot 529 tūkst. latu.

www.lm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv