Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Ar izrādi „Melnais strazds” Nacionālajā teātrī debitēs režisors Ģirts Ēcis

Publicēts 2009-09-04 13:40:00

Samazināt palielināt tekstu

01.09.2009

19. septembrī Latvijas Nacionālā teātra Jaunajā zālē notiks Deivida Harovera psiholoģiskā trillera „Melnais strazds” pirmizrāde. Jauniestudējumu veido režisors Ģirts Ēcis (debija Nacionālajā teātrī) un mākslinieks Gints Gabrāns, lomās – Madara Saldovere un Normunds Laizāns.

“No šī brīža sākšu jaunu dzīvi” - izsmalcinātā britu mūsdienu dramaturga D. Harovera psiholoģiskais trilleris aizskar šo visos laikos populāro cilvēku apņemšanos. Cik reāls ir optimistiskais paziņojums sev un citiem, ja pagātne neizbēgami veido tavu šodienu – tavu pieredzi, domāšanu, emocionālo pasauli? Pēc piecpadsmit gadu pārtraukuma pie Reja viņa darbavietā negaidīti ierodas Una, bijušā drauga meita, ar kuru viņam bijušas intīmas attiecības vairāku mēnešu garumā tad, kad Unai bija divpadsmit...

Skotu dramaturga Deivida Harovera zvaigzne uzlēca 90. gadu vidū jau ar pašu pirmo lugu “Naži vistās”, bet pasaules slavu ieguva pēc Traverse Theatre (Edinburga) 2005. gadā uzvestās lugas „Melnais strazds” pirmuzvedumu Pītera Šteina režijā. Luga ātri iekaroja teātru skatuves Eiropā, Amerikā un Indijā. Dramaturga darbs ir vairakkārt godalgots – 2006.gadā tas saņēmis Skotijas teātru kritiķu balvu kā gada labākā jaunā luga, 2007.gadā – Lourensa Olivjē balvu kā labākā jaunā luga.

„Skotu dramaturgs Deivids Harovers droši izvēlas tēmu un sīki analizē to, ko dēvējam par „tabū”. Tāpēc katrs no šiem personāžiem izaicina uz riska robežas. Autors to dara izsmalcināti jūtīgi un ar minimālām miesaskārības iezīmēm. Tas ir uzslavas vērts,” raksta „The British Theatre Guide”.

„Aizraujoša seksuālās apsēstības izpēte, kas izsauc gan trīsas, drebuļus, gan šoku,” pēc lugas pirmizrādes rakstīja „The Guardian”.

Pirmizrāde: 2009.gada 19.septembrī; izrādes: 20., 23. un 30. septembrī, kā arī 1., 21. un 28. oktobrī.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv