Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Reliģija

Āraišu dievnama krusta bumbā iespējams vēstījums no 18.gadsimta

Publicēts 2007-09-14 23:39:13

Samazināt palielināt tekstu

23.septembrī plkst. 13.00 Cēsu rajona Āraišu evaņģēliski luteriskajā baznīcā norisināsies īpašs dievkalpojums. Tā laikā paredzēts atvērt dievnama krusta dekoratīvo bumbu.

Āraišu baznīcas torņa restaurācijas darbu laikā krusts, kas datēts ar 1792.gadu, tika noņemts un pašlaik ir apskatāms baznīcā – altāra daļā. Bumbā zem krusta redzami caurumi, kas pēc vēsturnieku domām 20.gs. sākumā izšauti ar karabīni. Pēc rūpīgas bumbas aplūkošanas draudzes locekļi ir secinājuši, ka tā sevī slēpj kādu priekšmetu, kas visticamāk ir vēstījums nākamajām paaudzēm.

23.septembra dievkalpojums iezīmēsies ar vēl kādu būtisku notikumu. Tajā pēdējo reizi kā draudzes mācītājs kalpos Artis Eglītis, kurš turpmāk ieņems Latvijas Evaņģēliski Luteriskās Baznīcas Virsvaldes sekretāra amatu. A.Eglīša vietā Āraišu draudzi turpmāk vadīs mācītājs Gints Polis. Dievkalpojumu ar savu klātbūtni pagodinās arī prāvests Ziedonis K. Varts.

Āraišu luterāņu baznīca ar tai pieguļošo mācītājmuižu veido unikālu arhitektoniski vēsturisku un ainavisku kompleksu, kas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis. Tā apbūve saglabājusies no 18.gs. otrās puses. Draudzes garīgajai dzīvei kļūstot intensīvākai, rodas arvien lielāka nepieciešamība pēc sakārtotas, estētiskas vides. Ar Āraišu baznīcas torņa restaurācijas projektu ir uzsākta mērķtiecīga, pakāpeniska kultūrvēsturiskās vietas sakopšana, saglabāšana un atjaunošana.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv