Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Ārlietu ministrijā atklās emocionālu fotostāstu - ceļojošu izstādi par Dziesmu un Deju svētku tradīciju

Publicēts 2008-03-13 10:58:26

Samazināt palielināt tekstu

17.martā pulksten 16 Ārlietu ministrijas foajē Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Normans Penke atklās ceļojošo fotoizstādi "Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku tradīcija Latvijā".

Latviešiem dziedāšana ir vienotības simbols, un Dziesmu un Deju svētki ir īpašs notikums reizi četros gados, kad kopā vienotā dziesmā un dejā vienojas tūkstošiem dziedātāju un dejotāju. Lai veicinātu Latvijas īpašo tradīciju atpazīstamību pasaulē, Ārlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas institūtu un Dziesmu un deju svētku biroju ir sagatavojusi ceļojošo fotoizstādi par Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku tradīciju Latvijā ar devīzi When many become one (Kad daudzi kļūst viens).

Izstādes ekspozīcijā iekļautas 39 dažādu Latvijas autoru fotogrāfijas, kuras veido emocionālu stāstu, atspoguļojot gan gatavošanās procesu Dziesmu un Deju svētkiem – mēģinājumus, skates, gan svētku pasākumus – gājienu, koncertus, un visbeidzot -vērienīgo noslēguma koncertu Mežaparka estrādē.

Izstādes atklāšanā runās arī kultūras ministre Helēna Demakova, Latvijas institūta direktors Ojārs Kalniņš, Dziesmu un deju svētku biroja vadītājs Romāns Vanags.

Jau 25.martā izstāde sāks savu ceļojumu, dodoties uz Eiropas Parlamenta ēku Briselē, bet tālāk uz Eiropas Padomi Strasbūrā. 26.novembrī izstāde tiks atklāta UNESCO galvenajā mītnē Parīzē.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Normans Penke; Helēna Demakova; Ojārs Kalniņš;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv