Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sabiedrības integrācija

Ārlietu ministrs aicina būt iecietīgiem pret cilvēkiem līdzās

Publicēts 2007-03-21 15:36:04

Samazināt palielināt tekstu

Ārlietu ministrs Artis Pabriks 21. martā, atzīmējot Starptautisko pretrasisma dienu, aicina Latvijas iedzīvotājus distancēties no stereotipiskas domāšanas un vērtēt cilvēkus nevis pēc viņu ārienes, bet rīcības.

"Vēlos pievienoties izcilā krievu dramaturga Čehova reiz teiktajam, ka katrā no mums ir pārāk daudz skrūvīšu, ritentiņu un vārstuļu, lai mēs viens par otru varētu spriest pēc pirmā iespaida vai pēc divām vai trim ārējām pazīmēm. Tādēļ aicinu būt iecietīgiem pret saviem līdzcilvēkiem," norāda ārlietu ministrs.

Artis Pabriks uzsver, ka Latvijā arvien biežāk varam vērot cilvēkus ar atšķirīgu ādas krāsu, kas mūsu valstī galvenokārt ieradušies labvēlīgos nolūkos – apskatīt mūsu skaisto zemi, investēt Latvijas ekonomikā, mācīties. "Būsim lepni par savu zemi, kas izraisa interesi arī citu tautību un rasu pārstāvjiem. Cienīsim viņus, tāpat kā viņi ciena mūsu zemi," aicina ārlietu ministrs.

Starptautiskā rasu diskriminācijas izskaušanas diena ik gadu tiek atzīmēta 21. martā. Šo starptautisko dienu 1966. gadā izsludināja ANO Ģenerālā asambleja. Datums tika izvēlēts, pieminot 1960. gada traģiskos notikumus Dienvidāfrikas Republikā, kad miermīlīgā demonstrācijā pret aparteīda režīmu tika nogalināti 69 cilvēki.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Pabriks; Rasisms;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv