Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sabiedrība un ģimene

Ārlietu ministrs atbalsta dubultpilsonības piešķiršanu ārvalstīs dzimušo Latvijas pilsoņu bērniem

Publicēts 2007-07-23 23:23:25

Samazināt palielināt tekstu

Ārlietu ministrs Artis Pabriks atbalsta bērnu un ģimenes lietu ministra Aināra Baštika priekšlikumu piešķirt dubultpilsonību bērniem, kas dzimuši ārvalstīs un kuru vecāki ir Latvijas pilsoņi. Ministrs šādu nostāju paudis jau iepriekš un ir gandarīts, ka šī ideja guvusi atbalstu Latvijas Pirmās partijas un "Latvijas ceļa" apvienībā.

"Tādā valstī, kā piemēram, Īrija, kurā šobrīd uzturas daudz Latvijas pilsoņu, bērnam pilsonība tiek piešķirta automātiski pēc dzimšanas vietas. Tā kā Latvijas likumdošanas akti nepieļauj dubultpilsonību, bieži bērna vecāki ir spiesti atteikties no Latvijas pilsonības un pēc tam mūsu valstij ir grūti aizstāvēt šo bērnu intereses," atzīst Artis Pabriks.

Ministrs uzskata, ka būtu jādomā arī par dubultpilsonības piešķiršanu bērniem, kuriem viens no vecākiem ir Latvijas pilsonis, bet otrs - Eiropas Savienības pilsonis. Viņš akcentē, ka cilvēku mobilitāte ES ietvaros ir liela, tādēļ Latvijai būtu jādomā par nedaudz liberālāku pilsonības likumdošanu attiecībā uz Latvijas pilsoņu bērniem.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Pabriks; Ainars Baštiks;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv