Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Ārlietu ministrs iepazīstas ar situāciju Gazas joslas pierobežā

Publicēts 2007-02-22 08:04:10

Samazināt palielināt tekstu

Ārlietu ministrs Artis Pabriks 21. februārī oficiālās vizītes Izraēlā ietvaros apmeklēja dienvidu pilsētu Sderotu, kas atrodas Gazas joslas pierobežā, lai iepazītos ar sadzīves apstākļiem šajā teritorijā. Ministrs tikās ar pilsētas mēru Eli Mojalu (Eli Moyal), kurš informēja, ka apstākļi ir ļoti sarežģīti un situācija nedroša, jo ik pārdienas notiek dažāda veida sadursmes ar Gazas joslas radikāļiem, kas apšauda pilsētas iedzīvotājus ar pašdarinātām raķetēm.

Ministrs tikās arī ar Ēģiptes robežas EU BAM Rafah vadītāju ģenerāli Pjetro Pistolēzi, kurš ministru informēja par darba apstākļiem Ēģiptes un Gazas joslas robežpārejas punktā. Viņš norādīja, ka misijai šobrīd trūkst muitas eksperti un izteica lūgumu Latvijai apsvērt civilo speciālistu nozīmēšanu šajā misijā.

Vizītes ietvaros ministrs apmeklēja Vaicmana zinātnes institūtu. Tā vadības pārstāvji ministru iepazīstināja ar aktuālākajiem pētniecības objektiem bioķīmijas, interneta tehnoloģiju, alternatīvās degvielas izstādes un citās jomās, kā arī informēja par institūtas sadarbības partneriem Latvijā. Artis Pabriks apmeklēja arī pirmā Izraēlas prezidenta Haima Vaicmana (Chaim Weizmann) muzeju.

Ministrs sniedza intervijas vairākiem Izraēlas masu medijiem.

Vakar, 20. februārī, ārlietu ministrs Artis Pabriks, godinot holokausta upurus, nolika ziedu vainagu holokausta varoņu un upuru piemiņas muzejā Yad Vashem.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Pabriks; Tuvie Austrumi;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv