Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Ārlietu ministrs informēs ES kolēģus par Daugavas piesārņojumu

Publicēts 2007-03-30 14:22:05

Samazināt palielināt tekstu

Ārlietu ministrs Artis Pabriks šodien neformālajā Eiropas Savienības ārlietu ministru sanāksmē Vācijas pilsētā Brēmenē pārrunās Daugavas piesārņojuma jautājumu ar saviem kolēģiem. Savukārt Latvijas vēstniece Baltkrievijā Maira Mora šodien sazināsies ar Vitebskas apgabala gubernatoru Vladimiru Andrejčenko, kā teritorijā minētais nelaimes gadījums noticis, lai noskaidrotu pašreizējo situāciju.

Balstoties uz Ministru prezidenta Aigara Kalvīša šodien preses pārstāvjiem sacīto, ka Latvija ir nolēmusi iesniegt Baltkrievijas pusei prasību kompensēt zaudējumus, Ārlietu ministrija būs gatava iesniegt šādu prasību Baltkrievijas pusei pēc tam, kad Vides ministrija apkopos datus par zaudējumiem, kas radušies no dabas piesārņojuma ar dīzeļdegvielu un glābšanas darbu izdevumiem.

Gan Latvijas Republika, gan Baltkrievijas Republika ir 1992.gada 17.marta Konvencijas par robež-šķērsojošo ūdensteču un starptautisko ezeru aizsardzību un izmantošanu dalībvalstis (Convention on the Protection and Use of Transboundary Watercourses and International Lakes). Konvencija paredz, ka izdevumus, kas saistīti ar piesārņojuma novēršanas, ierobežošanas un samazināšanas pasākumiem, sedz piesārņotājs.

Latvijas Ārlietu ministrija ir pastāvīgā kontaktā ar Baltkrievijas vēstniecību Rīgā, kas sniedz Ārlietu ministrijai viņu rīcībā esošo informāciju par dīzeļdegvielas noplūdi Daugavā. Savukārt Latvijas vēstniece Baltkrievijā Maira Mora kopš 24.marta nodrošina nepārtrauktu informācijas apmaiņu starp Baltkrievijas un Latvijas atbildīgajām institūcijām.

Tāpat Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edgars Skuja un Baltkrievijas vēstnieks uztur regulāru kontaktu šajā jautājumā. Visu iegūto informāciju Ārlietu ministrija pārsūta Vides ministrijai. Vakar E.Skuja tikās ar Baltkrievijas vēstnieku Latvijā un pārrunāja dīzeļdegvielas noplūdi Daugavā. Baltkrievijas vēstnieks informēja, ka pēc Baltkrievijas puses aprēķiniem no naftas vada ir izplūdušas 112 tonnas dīzeļdegvielas. No šī apjoma Baltkrievijas vides dienesti ir savākuši un utilizējuši 90% dīzeļdegvielas. Dīzeļdegvielas vada avārija ir likvidēta naktī uz sestdienu un, tā vairs nenoplūst.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Daugava;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv