Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš ar Azerbaidžānas ārlietu ministru vienojas par starpvalstu ekonomiskās sadarbības stiprināšanu

Publicēts 2008-04-24 18:26:48

Samazināt palielināt tekstu

24.aprīlī ārlietu ministrs Māris Riekstiņš tiekoties ar Azerbaidžānas ārlietu ministru Elmaru Mamadjarovu (Elmar Mammadyarov) pārrunāja abu valstu politiskā dialoga veicināšanu, līgumtiesiskās bāzes un ekonomiskās sadarbības stiprināšanu.

Sarunas sākumā Māris Riekstiņš atzīmēja, ka pēdējos gados starp Latviju un Azerbaidžānu attīstījies aktīvs politiskais dialogs visos līmeņos. Ministrs informēja, ka šogad uz Azerbaidžānu vizītē plāno doties Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze un aizsardzības ministrs Vinets Veldre.

Tikšanās ietvaros abas puses apmainījās ar viedokļiem par starpvalstu līgumtiesiskās bāzes stiprināšanu. Abi ministri bija vienisprātis, ka Latvija un Azerbaidžāna attīstījusi veiksmīgu līgumtiesisko bāzi. Māris Riekstiņš norādīja, ka vairāki līgumi starp Azerbaidžānu un Latviju ir sagatavošanas procesā saistībā ar ekonomisko un tiesisko sadarbību starp konkrētām Latvijas un Azerbaidžānas ministrijām un citām valsts institūcijām. Kā piemēru ministrs minēja vienošanos starp Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisiju un Azerbaidžānas Nacionālo banku, kas dotu Latvijas finanšu institūcijām iespēju darboties Azerbaidžānā.

Ministri pārrunāja iespējamo starpvalstu sadarbību enerģētikas sektorā, raugoties uz nepieciešamību domāt par enerģijas resursu piegāžu diversifikāciju, kas ir svarīgs temats daudzām valstīm Eiropā, tostarp Latvijai. Māris Riekstiņš pieļāva, ka abas valstis varētu attīstīt sadarbību, piemēram, Latvijas ostu sniegtos pakalpojumus Azerbaidžānas uzņēmumi izmantotu dažādu dabas produktu eksportam uz citu valstu tirgiem.

Abas puses apmainījās arī ar viedokļiem par Azerbaidžānas un Eiropas Savienības dialoga perspektīvu.

Tikšanās noslēgumā Azerbaidžānas ārlietu ministrs nodeva Azerbaidžānas prezidenta ielūgumu Latvijas prezidentam Valdim Zatleram, kā arī personīgi izteica ielūgumu Mārim Riekstiņam apmeklēt Azerbaidžānu oficiālā atbildes vizītē.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv