Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš pauž atbalstu Gruzijas teritoriālajai vienotībai

Publicēts 2008-04-18 17:08:34

Samazināt palielināt tekstu

18.aprīlī notika ārlietu ministra Māra Riekstiņa un Gruzijas ārlietu ministra Davida Bakradzes (David Bakradze) telefonsaruna, kuras laikā ārlietu ministri pārrunāja Krievijas nesen pieņemto lēmumu sniegt atbalstu Gruzijas separātiskajiem reģioniem Abhāzaijai un Dienvidosetijai.

Telefonsarunā Latvijas ārlietu ministrs pauda stingru Latvijas atbalstu Gruzijas teritoriālajai vienotībai. Latvija uzskata, ka Krievijas prezidenta uzdevums valdībai ir pretrunā ar Krievijas pozīciju ANO Drošības padomē, balsojot par 2008.gada 15.aprīļa rezolūciju Nr.1808, kas iestājas par Gruzijas suverenitāti un teritoriālo vienotību. Atbalsts vienai no konfliktā iesaistītajām pusēm nevar veicināt šo konfliktu noregulējumu. Latvija aicina Krievijas Federāciju atteikties no lēmuma izpildes un neveikt praktiskas darbības, kas veicinātu Abhāzijas un Dienvidosetijas separātisko režīmu leģitimizāciju.

Latvija rūpīgi seko procesiem, kas ir saistīti ar Gruzijas separātiskajiem reģioniem Abhāziju un Dienvidosetiju un aicina visas iesaistītās puses izvairīties no jebkuriem soļiem un retorikas, kas varētu apdraudēt miermīlīgu šo konfliktu risināšanu.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Māris Riekstiņš;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv