Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš pauž atbalstu Horvātijas integrācijai ES un NATO

Publicēts 2008-02-20 09:14:03

Samazināt palielināt tekstu

19.02.2008

19. februārī notika ārlietu ministra Māra Riekstiņa oficiālā vizītē Horvātijā. Vizītē Māris Riekstiņš tikās ar Horvātijas prezidentu Stjepanu Mesiču (Stjepan Mesić), Horvātijas parlamenta priekšsēdētāju Luku Bebiču (Luka Bebić) un Horvātijas ārlietu ministru Gordanu Jandrokoviču (Gordan Jandroković).

Tikšanās laikā ar Horvātijas prezidentu Stjepanu Mesiču tika pārrunātas divpusējo attiecību aktualitātes. Māris Riekstiņš pauda atbalstu Horvātijas integrācijai ES un NATO. Māris Riekstiņš uzsvēra, ka Latvija ir gatava dalīties ar Horvātiju ES integrācijas pieredzē. Latvijas nozaru ministrijas ir gatavas uzņemt Horvātijas ekspertus konkrētās jomās. Tāpat tika apspriesta šā gada rudenī iespējamā Valsts prezidenta Valda Zatlera vizīte Horvātijā.

Horvātijas parlamenta priekšsēdētājs Luka Bebičs pateicās Latvijai par atbalstu ES pievienošanās sarunās. Luka Bebičs atzīmēja, ka Latvija bija viena no pirmajām valstīm, kas atzina Horvātijas neatkarību 1992. gadā. Tikšanās laikā Māris Riekstiņš nodeva Latvijas Saeimas priekšsēdētāja Gundara Daudzes ielūgumu Lukam Bebičam apmeklēt vizītē Latviju.

Sarunā ar Horvātijas ārlietu ministru Gordanu Jandrokoviču Māris Riekstiņš uzsvēra, ka Latvija atbalsta Horvātijas, Maķedonijas un Albānijas uzaicināšanu pievienoties NATO 3. un 4. aprīlī paredzētajā NATO Bukarestes samitā. "Triju Adrijas valstu pievienošanās NATO sekmēs stabilitātes un drošības zonas paplašināšanos Eiropā," norāda ārlietu ministrs Māris Riekstiņš. Tāpat ministrs uzsvēra nepieciešamību turpināt veiksmīgo Latviju un Horvātijas sadarbību ekonomikas jomā, akcentējot pašreizējo sadarbību kuģu būves nozarē. Kā zināms, "Latvijas kuģniecība" ir saņēmusi jau astoņus no 10 Horvātijā pasūtītājiem tankkuģiem. Abi ministri pauda gandarījumu par Latvijas tūristu skaita pieaugumu Horvātijā. Tikšanās noslēgumā Gordans Jandrokovičs pieņēma Māra Riekstiņa ielūgumu ierasties vizītē Latvijā.

Tāpat Māris Riekstiņš tikās ar Ungārijas vēstnieku Horvātijā Pēteri Imri Ģorku (Péter Imre Györkös), ņemot vērā, ka Ungārija pilda NATO kontaktvēstniecības pienākumus Zagrebā.

20. februārī ārlietu ministrs Māris Riekstiņš tiksies ar Eiropas Komisijas delegācijas Horvātijā vadītāju Vinsentu Dežēru, lai pārrunātu Horvātijas eirointegrācijas gaitu.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Māris Riekstiņš;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv