Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš pauž nožēlu par ANO novērošanas misijas Gruzijā mandāta nepagarināšanu

Publicēts 2009-06-18 13:26:53

Samazināt palielināt tekstu

17.06.2009

"Izsaku nožēlu, ka ANO Drošības padomes dalībvalstīm pirmdien, 15.jūnijā, Krievijas Federācijas izmantoto veto tiesību dēļ tomēr nav izdevies panākt vienošanos par ANO novērošanas misijas Gruzijā (UNOMIG) mandāta pagarināšanu," norāda ārlietu ministrs Māris Riekstiņš.

"Ņemot vērā to, ka ANO novērošanas misija Gruzijā pēc EDSO misijas Gruzijā mandāta nepagarināšanas pagājušā gada beigās faktiski bija vienīgā neatkarīgā starptautiskā misija, kurai tika nodrošināta piekļuve kādā no Gruzijas separātiskajiem reģioniem, pēc tās slēgšanas būtiski mazināsies starptautiskās sabiedrības iespējas iegūt informāciju par notiekošo šajās teritorijās, kā arī sniegt pilnvērtīgu atbalstu konfliktu miermīlīgu risinājumu meklējumos," papildus atzīmē ārlietu ministrs Māris Riekstiņš.

Vienlaikus ārlietu ministrs atkārtoti uzsver Latvijas stingru atbalstu Gruzijas suverenitātei un teritoriālajai integritātei tās starptautiski atzītajās robežās. Tāpat Māris Riekstiņš norāda, ka situācijā, kad ir būtiski ierobežotas starptautiskās sabiedrības iespējas novērot drošības un humanitāro situāciju visā Gruzijas teritorijā, vēl aktuālāks ir kļuvis jautājums par ES novērošanas misijas Gruzijā (EUMM) piekļuves nodrošināšanu Gruzijas separātiskajos reģionos Abhāzijā un Dienvidosetijā.

ANO novērošanas misija Gruzijā darbojās kopš 1993.gada, un tai bija būtiska loma drošības situācijas Gruzijas separātiskajā reģionā Abhāzijā novērošanā un miermīlīga konflikta risinājuma veicināšanā.

15.jūnijā ANO Drošības padomē Ņujorkā notika balsošana par rezolūciju, kas paredzēja ANO novērošanas misijas Gruzijā mandāta pagarināšanu, tomēr, Krievijas Federācijai balsojot pret rezolūciju, ANO Drošības padomei tomēr neizdevās panākt vienošanos par ANO novērošanas misijas Gruzijā mandāta pagarināšanu. Tādējādi ANO novērošanas misija Gruzijā bija spiesta pārtraukt savu darbību sākot ar šī gada 16.jūniju.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv