Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Eiropas Savienība un NATO

Ārlietu ministrs uzsver integrētas enerģētikas politikas nozīmi Eiropai

Publicēts 2007-03-06 13:07:25

Samazināt palielināt tekstu

Šā gada 5. martā Briselē ārlietu ministrs Artis Pabriks piedalījās Eiropas Savienības Vispārējo lietu un ārējo attiecību padomes (VLĀAP) sanāksmē, kurā notika plašāka viedokļu apmaiņa par 8. un 9. marta pavasara Eiropadomes secinājumu projektu.

Diskusijā ārlietu ministrs Artis Pabriks norādīja, ka ES enerģētikas tirgus fragmentācija ir ierobežojošs faktors, kas mazina ES konkurētspēju pasaules tirgū, tādēļ nepieciešama integrēta enerģētikas politika. Efektīva ražošanas un piegādes aktivitāšu nodalīšana no tīklu operatoriem viena pati neļaus ES sasniegt tās mērķi izveidot efektīvu un uz konkurences bāzētu liberālu iekšējo tirgu. Lai to sasniegtu, jādomā gan par alternatīviem enerģētikas piegādes avotiem, gan dažādu starpsavienojumu izveidošanu.

Latvija atbalsta ES mērķi līdz 2020. gadam palielināt atjaunojamos resursus līdz 20% kopējā ES energoresursu patēriņā, tomēr uzskata, ka tam jābūt indikatīvam, nevis saistošam mērķim, jo situācija dalībvalstīs ir dažāda.

Ārējo attiecību sanāksmē ES ārlietu ministri pārrunāja pašreizējo situāciju Uzbekistānā un ES - Uzbekistānas attiecību perspektīvu. Piedaloties diskusijā, ārlietu ministrs Artis Pabriks uzsvēra ES dialoga nepieciešamību ar Uzbekistānu, paužot cerību, ka tas dos pozitīvus rezultātus. Padome vienojās šī gada maijā atgriezties pie jautājuma par ES ierobežojošo pasākumu pārskatīšanu pret Uzbekistānu.

Attiecībā uz Rietumbalkāniem ES ārlietu ministri apsveica Bosnijā un Hercegovinā jaunizveidoto valdību un atkārtoti uzsvēra šīs valsts Eiropas perspektīvu. Padome aicināja Bosnijas un Hercegovinas jauno valdību ātri un efektīvi īstenot reformas, kas nepieciešamas, lai noslēgtu Stabilizācijas un asociācijas līgumu. Padome apņēmās saglabāt ES militāro klātbūtni valstī, vienlaikus pakāpeniski samazinot tās apjomu līdz 2 500 militārpersonām.

Sanāksmē ES ārlietu ministri vēl pārrunāja aktuālo situāciju Tuvo Austrumu reģionā, ES turpmāko atbalstu Āfrikas Savienības misijai Darfūras reģionā Sudānā, kā arī apmainījās viedokļiem par turpmāko rīcību saistībā ar Irānas kodoljautājumu

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Pabriks; Energoresursi;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv