Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Ārlietu ministrs uzsver nepieciešamību iekļaut Abhāzijas un Dienvidosetijas jautājumu Eiropas Padomes aktuālajā dienaskārtībā

Publicēts 2008-05-07 19:38:46

Samazināt palielināt tekstu

7.maijā ārlietu ministrs Māris Riekstiņš piedalījās Eiropas Padomes Ministru komitejas 118.sesijā Strasbūrā, Francijā.

Ministru komitejas sanāksmes ietvaros Eiropas Padomes dalībvalstis pārrunāja Eiropas Padomes cilvēktiesību aizsardzības sistēmas konsolidācijas nepieciešamību, kā arī Eiropas Padomes un Eiropas Savienības noslēgtā sadarbības memoranda īstenošanas gaitu un sadarbību ar citām starptautiskām un reģionālām organizācijām.

Māris Riekstiņš atzīmēja Eiropas Padomes nozīmīgo ieguldījumu demokrātijas veicināšanā, kā arī cilvēktiesību jomā Austrumeiropā un Dienvidkaukāza valstīs. "Situācija Abhāzijā un Dienvidosetijā rada bažas starptautiskajā sabiedrībā, šim jautājumam jābūt Eiropas Padomes aktuālajā dienaskārtībā", norādīja ārlietu ministrs, vienlaicīgi atzīmējot, ka drošības jautājumi cieši saistīti ar demokrātiju, likuma varu un cilvēktiesībām.

Ārlietu ministrs aicināja Krievijas Federāciju ratificēt Eiropas Cilvēktiesību konvencijas 14.protokolu, lai tādējādi konvencija varētu stāties spēkā visdrīzākajā laikā.

Sanāksmes ietvaros ārlietu ministrs norādīja uz nepieciešamību veicināt izpratni par starptautiskajiem standartiem un eiropeiskām vērtībām Baltkrievijā. Tāpat Māris Riekstiņš atzīmēja Eiropas Padomes ieguldījumu starpkultūru un reliģiju dialoga veicināšanā, kā arī aicināja dalībvalstis atbalstīt jaunas visaptverošas konvencijas par vardarbības pret sievietēm apkarošanu izstrādi.

Eiropas Padomes ministru komitejas sanāksmē Slovākija, kas pildīja Eiropas Padomes prezidējošās valsts pienākumus 2009.gada sākumā, ziņoja par paveikto, vienlaicīgi Zviedrija informēja par izvirzītajām prioritātēm, uzsākot savu prezidentūru nākamajā pusgadā.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Abhāzija; Māris Riekstiņš;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv