Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Artis Pabriks aicina japāņu uzņēmējus izmantot Latviju kā preču un kapitāla plūsmas krustpunktu starp austrumiem un rietumiem

Publicēts 2007-09-18 08:34:08

Samazināt palielināt tekstu

Ārlietu ministrs Artis Pabriks 17. septembrī tikās ar Japānas ekonomiskās misijas FEC (International Friendship Exchange Council) pārstāvjiem no vadošiem biznesa uzņēmumiem un aicināja uzņēmējus izmantot Latviju kā preču un kapitāla plūsmas krustpunktu starp austrumiem un rietumiem.

Ministrs norādīja, ka perspektīvas sadarbības jomas varētu būt tranzīts, farmācija, mašīnbūve, elektronika. Tāpat viņš akcentēja, ka Latvija ir ļoti ieinteresēta tūrisma attīstībā starp abām valstīm, un japāņiem īpaši pievilcīgs varētu būt ekotūrisms.

Japāņu uzņēmēji izrādīja interesi par starptautiskās lidostas "Rīga" tālāko attīstību un tiešo lidojumu iespējamību uz Japānu. Artis Pabriks informēja par lidostas straujo attīstību pēdējo gadu laikā un tās plāniem kļūt par tranzītpunktu ceļotājiem no bijušajām padomju republikām un rietumvalstīm. Tāpat viņš izteica cerību, ka nākotnē būs iespējams daudz ātrāk un lētāk nokļūt no Latvijas uz Japānu.

Ārlietu ministrs norādīja, ka Japānas finanšu viceministra Kazunori Tanakas vizītes laikā Latvijas puse ir uzrunājusi par vēlmi noslēgt dubulto nodokļu neaplikšanas konvenciju un no Japānas puses ir saņemta pozitīva atbilde, kas varētu veicināt ekonomiskās sadarbības tālāko attīstību.

Artis Pabriks informēja, ka Latvijā ir viens no straujāk augošajiem jauno automašīnu tirgiem Eiropā un nozīmīgu vietu tajā ieņem Japānā ražotās automašīnas.

Ārlietu ministrs augstu novērtēja Japānas imperatora Akihito un imperatores Mičiko vizīti Rīgā maijā un pateicās par viesmīlīgo uzņemšanu savas vizītes laikā Japānā jūnijā. Viņš informēja, ka Japānas un Latvijas ārlietu ministru tikšanās laikā Japānā ir panākta vienošanās par regulāru konsultāciju rīkošanu starp Japānas un Baltijas valstu ārlietu ministriem.

Sanāksmes dalībnieki pārrunāja arī Latvijas un Krievijas attiecības, Latvijas reģionālā reforma, izglītības sistēma un citi jautājumi.

Uzņēmēju delegācijā bija pārstāvji no otras lielākās aviokompānijas ANA (All Nippon Airways), Nippon Paper Industries, East Japan Railway Company, Mitsubishi Logistics Cooperation un citiem Japānas uzņēmumiem.

Organizācija FEC dibināta 1981. gadā kā bezpeļņas starptautiska organizācija nolūkā paplašināt daudzpusējo sadarbību ar citām valstīm, paplašinot kontaktus uz privāto iniciatīvu bāzes un ņemot vērā Japānas valdības, kā arī Japānas pārstāvniecību ieteikumus. FEC ir 1500 biedru, ietverot kooperatīvos pārstāvjus. Pārsvarā FEC darbojas aktīvi biznesmeņi, kā īpašie biedri darbojas diplomāti, goda biedru sastāvā ir ārvalstu vēstnieki, kas akreditēti Japānā, kā arī prefektūru gubernatori.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Pabriks;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv