Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Enerģētika

Artis Pabriks ar Lietuvas parlamentāriešiem akcentē nepieciešamību kopīgi veikt izpētes darbu Baltijas jūras šelfā

Publicēts 2007-05-18 09:08:42

Samazināt palielināt tekstu

Ārlietu ministrs Artis Pabriks 17. maijā, tiekoties ar Lietuvas parlamenta deputātu grupu, akcentēja nepieciešamību veikt kopīgu energoresursu krājumu izpētes darbu un to apgūšanas iespējas Baltijas jūras šelfā. Šim nolūkam būtu nepieciešams organizēt Latvijas - Lietuvas starpvaldību darba grupu. Artis Pabriks informēja, ka no Latvijas puses par darba grupas vadītāju jau ir nominēta Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietniece Ilga Preimate. Lietuvas deputāti solīja šo jautājumu pārrunāt ar Lietuvas amatpersonām.

Artis Pabriks informēja, ka Latvija ļoti cerīgi raugās uz jaunas atomelektrostacijas būvniecību Ignalinā un ir ieinteresēta projekta īstenošanā. Latvija to uztver kā vienu no instrumentiem pieaugošā elektroenerģijas deficīta apmierināšanai. Lietuvas deputāti informēja, ka likumā par atomelektrostacijas būvniecību varētu tikt minēti arī stratēģiskie partneri - Latvija, Igaunija un Polija.

A. Pabriks pauda gandarījumu, ka sākts darbs pie Latvijas un Lietuvas pārrobežu sadarbības komisijas atjaunošanas, lai risinātu aktuālās problēmas pierobežu rajonos.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv