Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Artis Pabriks ar Maršala fonda vadību vienojas par ciešu sadarbību

Publicēts 2007-07-09 20:29:46

Samazināt palielināt tekstu

Ārlietu ministrs Artis Pabriks 9. jūlijā tikās ar Vācijas Maršala fonda ASV prezidentu Kraigu Kenediju (Craig Kennedy) un vienojās par ciešu turpmāko sadarbību. Tajā viens no galvenajiem uzsvariem tiks likts uz sadarbību kaimiņpolitikas ietvaros, proti, kopīgu attīstības sadarbības projektu īstenošanu bijušajās padomju republikās. Artis Pabriks apliecināja, ka palīdzības sniegšana šīm valstīm ir Latvijas ārpolitikas prioritāte, un tās mērķis ir veicināt demokrātisko reformu īstenošanu, kā arī sadarbības attīstīšanu ar NATO un Eiropas Savienību.

Artis Pabriks informēja, ka Latvija kā prezidējošā valsts Baltijas Ministru padomē un Baltijas jūras valstu padomē šā gada 23. novembrī organizēs konferenci par Eiropas Savienības kaimiņpolitiku, kurā piedalīsies arī Dienvidkaukāza valstu un Eiropas valstu augsta līmeņa amatpersonas.

Maršala fonda prezidents uzaicināja Arti Pabriku piedalīties ikgadējā Briseles forumā - starptautiskā konferencē par drošības politiku - , kas notiks 2008. gada pavasarī. Šajā konferencē Eiropas un ASV politiskie līderi apspriedīs eiroatlantisko sadarbību un svarīgākos starptautiski politiskos notikumus.

Ministrs ar Maršala fonda vadību pārrunāja arī situāciju Dienvidkaukāza valstīs, Turcijas integrācijas procesu Eiropas Savienībā, sadarbību ar Japānu un citus ārpolitikas jautājumus.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Pabriks;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv