Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Artis Pabriks atkārtoti pauž Latvijas gatavību dalībai OECD

Publicēts 2007-03-08 16:39:11

Samazināt palielināt tekstu

Ārlietu ministrs Artis Pabriks 8. martā Parīzē, Francijā, tikās ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ģenerālsekretāru Anhelu Guriju (Angel Gurría) un atkārtoti pauda Latvijas gatavību pilntiesīgai dalībai šajā organizācijā.

Viņš norādīja, ka Latvija ar cerībām raugās uz OECD padomē notiekošajām sarunām potenciālo dalībvalstu noteikšanai un to valstu nozīmēšanai, ar kurām padziļināma sadarbība.

Latvijas nostāju ministrs uztvēra arī, tiekoties ar Austrālijas vēstnieci OECD Veroniku Ingramu (Veronique Ingram) un ASV vēstnieci OECD Konstanci A. Morellu (Constance A. Morella).

Latvijas dalība OECD piešķirtu kvalitātes zīmogu, jo valsts būtu pievienojusies 30 attīstītāko valstu pulkam. Dalība organizācijā Latvijai dotu iespēju uz vienlīdzības pamatiem uzturēt dialogu ar tādām valstīm kā ASV, Kanāda un Ķīna.

Latvija kopā ar Igauniju un Lietuvu 1996. gadā parakstīja deklarāciju, kurā tika pausta vēlēšanās nākotnē iegūt OECD dalībvalsts statusu. Dalība organizācijā kā valsts mērķis tika iekļauta arī Ministru prezidenta Aigara Kalvīša (TP) vadītās valdības deklarācijā.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Pabriks; OECD;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv