Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Artis Pabriks atzinīgi vērtē Gruzijas, Moldovas un Ukrainas reģionālo sadarbību

Publicēts 2007-09-07 11:10:30

Samazināt palielināt tekstu

6.septembrī, ārlietu ministrs Artis Pabriks uzstājās diskusijā "Azerbaidžāna, Gruzija, Moldova un Ukraina: kopīgais un atšķirīgais nacionālās drošības meklējumos", kas notika 17. Kriņicas ekonomikas foruma ietvaros.

Uzstāšanās laikā ārlietu ministrs atzīmēja, ka noturīga progresa un labklājības sasniegšanai Azerbaidžāna, Gruzija, Ukraina un Moldova sadarbojas ar Eiropas un transatlantiskajām struktūrām, taču šīs sadarbības modeļi var būt atšķirīgi.

Artis Pabriks uzsvēra, ka Latvija tradicionāli ir bijusi reģionālās sadarbības piekritēja, aktīvi darbojoties dažādos Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbības formātos, tādēļ ministrs pauda atbalstu Azerbaidžānas, Gruzijas, Moldovas un Ukrainas reģionālajai sadarbībai. "Kopīgi darbojoties ir vieglāk pārstāvēt valstu intereses starptautiskos forumos," norādīja ārlietu ministrs.

A. Pabriks augstu novērtēja Eiropas kaimiņu politiku, paužot uzskatu, ka tā sniedz labumu ne tikai Eiropas kaimiņiem, bet palīdz attīstīties arī pašai Eiropas Savienībai. Ministrs norādīja, ka Latvija Eiropas Savienības kaimiņpolitikas valstīs jau ir īstenojusi vairāk nekā 75 attīstības sadarbības projektus tādās sfērās kā valsts pārvalde, vides aizsardzība, pārtikas kvalitātes kontrole, muita un robežsardze un daudzas citas.

Diskusijā piedalījās arī Gruzijas Eiropas un eiroatlantiskās integrācijas valsts ministrs, premjerministra vietnieks Giorgijs Baramidze (Giorgi Baramidze), Moldovas ekonomikas un tirdzniecības ministrs Igors Dodons (Igor Dodon) un Azerbaidžānas ārlietu ministra vietnieks Mahmuds Mamads Gulijevs (Mahmud Mammad- Guliyev).

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Pabriks;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv