Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Artis Pabriks: Eiropas politiķu jaunajai paaudzei jādomā par ES konkurētspēju pasaulē

Publicēts 2007-09-12 17:12:30

Samazināt palielināt tekstu

Ārlietu ministrs Artis Pabriks 12.septembrī tikās ar dāņu studentiem no Orhūsas koledžas (Aarhus College of Education) un, diskutējot par ES aktualitātēm, norādīja ka Eiropas politiķu jaunajai paaudzei daudz nopietnāk jādomā par ES konkurētspēju pasaulē. Ministrs uzsvēra, ka ļoti strauji attīstās Āzijas reģiona valstis un parādās jauni spēlētāji starptautiskajā politiskajā apritē, kas apdraud Eiropas valstu pozīcijas. Tāpat ES jāmēģina panākt kopīgs viedoklis jūtīgos starptautiskos jautājumos, neļaujot sašķelt Eiropas valstis un vājināt to ietekmi.

A.Pabriks iepazīstināja studentus ar Latvijas situāciju, galvenajām pārmaiņām, ieguvumiem kopš iestāšanās Eiropas Savienībā un NATO, kā arī ar Latvijas attiecībām ar Krieviju. Tika apspriests aspekts, ka Latvija ir ne tikai Krievijas kaimiņvalsts, bet arī ES robežvalsts ar Krieviju, tādēļ attiecību veidošana ar šo valsti gan divpusēji, gan ES līmenī Latvijai ir īpaši būtiska.

Ministrs norādīja, ka inflācijas samazināšana Latvijā ir viens no būtiskākajiem uzdevumiem, taču tas ir jāsabalansē ar valsts tālāko ekonomisko attīstību.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Pabriks;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv