Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Eiropas Savienība un NATO

Artis Pabriks: "ES dalībvalstīm jāatbrīvojas no pārspīlēta nacionālā egoisma"

Publicēts 2007-05-08 22:43:25

Samazināt palielināt tekstu

Ārlietu ministrs Artis Pabriks, atzīmējot Eiropas dienu, uzsver, ka Eiropas Savienība (ES) piecdesmit gadu laikā nav spējusi atbrīvoties no pārspīlēta nacionālā egoisma, kas traucē tās tālākai attīstībai.

"Mēs mēnešus vai pat gadus diskutējam par problēmām, kurām nepieciešams ātrs un efektīvs risinājums. Kamēr ES dalībvalstis nespēj vienoties, citi pasaules reģioni attīstās ļoti strauji, radot nopietnus draudus ES konkurētspējai pasaules tirgū," norāda ārlietu ministrs.

Artis Pabriks uzsver, ka izaicinājumu nekļūst mazāk un ES izjūt nepieciešamību pēc vienotākas rīcības konstitucionālā līguma, konkurētspējas, aizsardzības, ārlietu, migrācijas un citās jomās.

Viņš norāda, ka Latvija, trīs gadus esot ES dalībvalsts, ir kļuvusi par neatņemamu organizācijas sastāvdaļu un organizācija ir būtiska Latvijas iekšpolitikas un ārpolitikas sastāvdaļa. "Mums ir jāsaprot, ka ES intereses ir katras dalībvalsts, tai skaitā Latvijas intereses. Mums nepieciešama stipra un konkurētspējīga ES, kas vairotu arī mūsu valsts ietekmi," uzsver Artis Pabriks.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Pabriks;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv