Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sabiedrības integrācija

Artis Pabriks: Latvija var kalpot kā sabiedrības integrācijas paraugs citām valstīm

Publicēts 2007-09-20 23:49:25

Samazināt palielināt tekstu

Ārlietu ministrs Artis Pabriks 20. septembrī tikās ar Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas prezidentu Renē van der Lindenu (René van der Linden) un uzsvēra, ka Latvija var kalpot kā sabiedrības integrācijas paraugs citām valstīm, jo pēdējo 20 gadu laikā no sašķeltas sabiedrības tā kļuvusi par saliedētu un drošu valsti.

Ministrs uzsvēra, ka Latvija, tāpat kā citas ES valstis ievēro cilvēktiesības, kas saistītas ar personu piederību dažādām nacionālajām minoritātēm. Mūsu valsts ir ratificējusi daudzus starptautiskus dokumentus, tai skaitā Eiropas Padomes Vispārējo konvenciju par nacionālo minoritāšu aizsardzību.

Artis Pabriks informēja, ka Latvijā tiek piedāvāta izglītība 8 minoritāšu valodās un tas ir vairāk kā lielākā daļā Eiropas valstu. Izglītības pieejamība minoritāšu valodās ir veids, kā pasargāt šo grupu kultūras īpatnības. Šāda tradīcija Latvijā pastāv jau no 20.gadsimta sākuma.

Ministrs norādīja, ka kopš naturalizācijas procesa uzsākšanas 1995. gadā nepilsoņu skaits Latvijā samazinājies no 29% līdz 16%. Īpaši strauji naturalizēto personu skaits palielinājies pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā. Latvijas likumdošanas akti praktiski jebkuram iedzīvotājam ļauj kļūt par Latvijas pilsoni un tas ir katra individuāls lēmums.

Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas prezidents interesējās par atšķirībām starp pilsoņu un nepilsoņu tiesībām. Artis Pabriks uzsvēra, ka atšķirības ir minimālas, jo nepilsoņiem tiek garantētas tādas pašas sociālās, kultūras un ekonomiskās tiesības kā pilsoņiem.

Ārlietu ministrs Renē van der Lindena kungu iepazīstināja ar Latvijas minoritāšu vēsturi, naturalizācijas un integrācijas procesiem valstī.

Artis Pabriks Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas prezidentam uzdāvināja savu grāmatu "Nodarbinātība un etniskā diskriminācija Latvijā".

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Pabriks;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv