Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Artis Pabriks Latvijas politiskajam padomniekam Afganistānā novēl izturību un veiksmi

Publicēts 2007-08-21 16:05:46

Samazināt palielināt tekstu

Ārlietu ministrs Artis Pabriks 21.augustā, pavadot politisko padomnieku Pēteri Veitu uz NATO vadīto misiju Afganistānā, novēlēja viņam veiksmi un izturību. Ministrs uzsvēra, ka Latvija ir iegājusi jaunā fāzē, jo tā piedalās starptautiskajās miera uzturēšanas misijās arī ar civilo personālu, diplomātiem, ne tikai ar karavīriem un policistiem.

"Tas nav tikai lepnums par mūsu valsts attīstību, bet arī lielas rūpes, jo Afganistāna nav pati drošākā valsts. Principā Pēteris Veits būs Latvijas vēstnieks Afganistānā," uzrunā teica ārlietu ministrs. Viņš norādīja, ka politiskais padomnieks būs atbildīgs par civilās palīdzības projektu īstenošanu Afganistānā, kam šobrīd paredzēti 25 000 latu no Latvijas attīstības sadarbības budžeta.

Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks drošības politikas jautājumos Ilgvars Kļava minēja, ka šobrīd Afganistānā ir 95 Latvijas karavīri un to skaits tuvākajā laikā tiks palielināts. Ar politiskā padomnieka nosūtīšanu uz Afganistānu tiek parādīta solidaritāte mūsu karavīriem.

Pēteris Veits preses konferencē uzsvēra, ka par savu galveno uzdevumu redz saiknes nodrošināšanu starp vietējiem iedzīvotājiem, pašvaldību un Latvijas karavīriem. Viņš arī norādīja, ka mūsu valsts iesaistīšanās misijā nav tikai militāra, bet orientēta uz afgāņu labklājības celšanu.

Politiskais padomnieks Farjabas provincē uzturēsies līdz nākamā gada 31.maijam.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Pabriks;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv