Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sabiedrība un ģimene

Artis Pabriks: Paaudžu maiņa nedrīkst mazināt brīvības idejas vērtību

Publicēts 2007-08-23 09:54:22

Samazināt palielināt tekstu

"Šī gada 23. augustā apritēs 20 gadi, kopš pirmās plašās protesta akcijas pret padomju režīmu. Tas nozīmē, ka ir nomainījusies vesela paaudze, kopš aizsākās organizēta cīņa pret padomju okupāciju, cīņa par personisko brīvību un valstisko neatkarību.

Šobrīd ir citi laiki un cita politiskā situācija, taču ir svarīgi uzturēt modrību par mūsu valsts neatkarību un, lai to nezaudētu, ikvienam ir jāstāv sardzē un jāapzinās brīvības vērtība.

Atceros, arī man personīgi šī bija pirmā demonstrācija, kurā piedalījos. Mums visiem bija nedaudz bail, taču taisnības izjūta un pārliecība par mērķa nozīmīgumu bija daudz spēcīgāka," uzsver ārlietu ministrs Artis Pabriks.

1987. gada 23. augustā notika viena no drosmīgākajām protesta akcijām Latvijas vēsturē, kas tika vērsta pret 1939. gadā noslēgto Molotova-Ribentropa paktu un iezīmēja neatkarības cīņu sākumu. Viss – gan prasības, gan pati protesta forma – bija ārkārtīgi bīstama, jo padomju vara pret šādu rīcību vērsās ar vislielāko nežēlību. Taču pēc šī pasākuma notikumi jau risinājās lavīnveidīgi un vairs nebija apturami.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Artis Pabriks;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv